PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Když ji chytli, plakala,
žalem celá sténala.
Je to lhářka ulhaná,
zblbla by i Zemana

Hbité ruce a bujná fantazie. Tím vším se může pochlubit devětadvacetiletá žena z Ostravy, která se nedávno vydala na zlodějskou výpravu do ostravské prodejny. Do kabelky si vložila zboží za tisíc korun. Za pokladnou ji však zadržela ochranka. Většina přistižených zlodějů začne v této situaci nadávat, padají výhrůžky a mnohdy i nějaké ty rány. Žena ale zkusila něco zcela nového.

Prohlásila, že ke krádeži byla přinucena neznámým mužem, který ji předtím znásilnil.

Prý se to seběhlo takto: agresor ji téhož dne někde v Ostravě znásilnil a jako trofej si odnesl její kabelku. Zneuctěná žena se vydala po jeho stopách a později ho skutečně našla. Dožadovala se vrácení tašky, v níž měla osobní věci, na kterých jí hodně záleželo. Muž souhlasil, stanovil si však podmínku – žena musí jít do obchodu a ukrást vybrané zboží. Za ně pak dostane zpátky svou kabelku.

Pokud se vám zdá tento příběh hodně přitažený za vlasy, nejste sami. Stejný pocit měli i přivolaní policisté, kteří však museli vše důkladně prošetřit. Žena jim pachatele popsala, přidala i další podrobností. Netrvalo však dlouho a kriminalisté

zjistili, že lhala. Žádné znásilnění ani nucení ke krádeži se nekonalo. Šlo o notorickou zlodějku, která má na svědomí řadu krádeží v obchodech. S historkou o sexuálním vyděrači vyrukovala ze strachu z vězení.

Hrozí jí až dva roky žaláře. Všichni nyní čekají, čím se pokusí zmást soudce.

VÍTKOVICE A BANÍK. Naposledy se oba ostravské kluby střetly v sezoně 1971/1972. Na snímku František Černík (uprostřed) již v dresu vítkovického celku.
Víte o tom, že Čert začínal s hokejem v dresu Baníku?
Hroši v ostravské zoo. Ilustrační foto.
V ostravské zoo uhynul hroch Honza. Bylo mu 51 let a 5 měsíců