Stejně tak postupovala i mladá žena z Ostravy-Zábřehu. Ani ve snu by ji nenapadlo, co se vzápětí stane. Do jejího vozu naskočil neznámý zloděj, zařadil rychlost a rozjel se.

Socha Věry Špinarové v Husově sadu.
Ostravská socha Věry Špinarové jde do aukce. Radnice ji prodá na jaře

„V nestřeženém okamžiku do vozidla nasedl neznámý muž a chtěl odjet. Žena se mu v tom snažila zabránit a chytila se otevřených dveří. Muž ale sešlápl plynový pedál a ženu, která se snažila běžet, v podstatě vláčel, dokud se nepustila. V odjezdu mu nezabránila ani další žena, do které otevřenými dveřmi narazil,“ popsala dramatickou situaci Soňa Štětínská z moravskoslezské policie.

Řidička měla v autě kabelku s doklady, penězi, platební kartou a dalšími věcmi. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Mírně poškozené vozidlo se podařilo nalézt ještě téhož dne.

Závody klusáků v Bravanticích.
Hipodrom u soudu. V Ostravě řeší nezvyklý případ z dostihového prostředí

K činu došlo vloni v listopadu, dnes, ve čtvrtek 16. ledna, policie oznámila jeho objasnění. Zadržela podezřelého třiatřicetiletého muže, který má navíc soudní zákaz řízení všech motorových vozidel.

Jelikož použil násilí, je obviněn z loupeže. Kromě toho se bude zodpovídat z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí. Hrozí mu až deset let žaláře. Soud jej poslal do vazby.