Ve střízlivosti je Helena F. (51 let) z Ostravy údajně normální a milá žena, matka několika dětí. Jakmile se však napije a je poblíž nůž, bývá zle. V ohrožení jsou zejména její blízcí muži. Při hádkách s nimi řeší situaci razantním způsobem bodnutím.

Takto před několika roky zranila bratra, za což si vysloužila tříletý podmíněný trest odložený na zkušební pětiletou lhůtu. Během ní však napadla dalšího člověka - svého přítele. Bodla ho vloni v srpnu v hotelovém domě v Ostravě-Zábřehu. Krajský soud v Ostravě jí za to letos na jaře vyměřil pět let žaláře.

Helena F. s verdiktem nesouhlasila a odvolala se k Vrchnímu soudu v Olomouci, který se v těchto dnech případem zabýval. Nakonec rozsudek ostravského soudu potvrdil.

„Odvolání jsme zamítli jako nedůvodné,“ řekl mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik. Helenu F. čeká i ústavní protialkoholní léčba.

Asistenti přepravy dbají na dodržování přepravních podmínek.
Asistenti přepravy v Ostravě čelí nadávkám i výhrůžkám

„Byla ohrožena trestní sazbou pět až dvanáct let. Trest ve výměře pěti let je přiměřený. Určitě nebyly splněny podmínky pro uložení trestu pod zákonnou trestní sazbu,“ řekl Cik s tím, že právě o to usilovala obhajoba.

NEVZPOMÍNÁM SI

Na samotný útok v hotelovém domě si Helena F. příliš nepamatuje. Vypila totiž tři až čtyři litry vína. Notně opilý byl i muž, který naštěstí neutrpěl závažná zranění. Podle znalců se oba nacházeli ve stavu otravy alkoholem. Žena si vybavila až chvíli, kdy příteli vytahovala nůž z břicha. „Vím jen, že jsem mu držela břicho, jak mu tekla krev. Pak jsem skončila na protialkoholní stanici. Probudila jsem se až druhý den. Je mi to opravdu líto,“ vypověděla.

Skládka uhlí v Heřmanicích, 9. říjen 2018 v Ostravě.
Terminál Heřmanice. Lidem v Ostravě vadí v tichosti vzniklé překladiště uhlí!

Přítel obžalované ženy u soudu tvrdil, že se zranil sám. Prý se nechtě bodl, když krájel chleba. To ale znalci vyloučili. „Zranění mu bylo způsobeno aktivním útokem druhé osoby,“ konstatoval soud.

Pětiletý verdikt nad Helenou F. je pravomocný. Ženu však zřejmě čeká delší pobyt za mřížemi. S největší pravděpodobností jí bude dřívější tříletý podmíněný trest za napadení bratra přeměněn na tři roky žaláře.

Ředitel FNO Evžen Machytka.
Nechutný boj uvnitř Fakultní nemocnice Ostrava nebere konce
Rekonstrukce zastávky Stodolní, 9. října 2018 v Ostravě.
OBRAZEM: Pozor! V centru Ostravy u zastávky Stodolní mění obrubníky