Podle kriminalistů spolupracovala s další podvodnicí, jejíž identikit sestavili. Druhá z žen by se podle kriminalistů mohla pohybovat na Ostravsku.

Ke zločinu došlo před časem v Lovosicích. „Tehdy neznámá žena oslovila na ulici před domem seniorku a představila se jí jako pracovnice jídelny, která jí nese přeplatek za obědy. V ruce dokonce držela jídelní lístek, aby u seniorky vzbudila důvěryhodnost. Následně se jí vloudila do bytu a chtěla jí vrátit tisíc korun s tím, že má pouze pětitisícovou bankovku, kterou chtěla po seniorce rozměnit. Poté co zjistila, kde má seniorka uložené peníze, využila chvilkové nepozornosti a zmocnila se jejich úspor. Teprve po odchodu neznámé ženy dotyčná zjistila, že byla okradena,“ popsala situaci mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová.

Náročné vyšetřování skončilo zadržením a obviněním devětatřicetileté ženy z Ostravska, která již byla za podobné činy v minulosti pravomocně odsouzena.

KOMPLIC

„Z vyšetřování vyplynulo, že v případu figurovaly dvě ženy. Policisté proto nadále pátrají po druhé ženě, která sehrála svou roli. Byla snědé pleti s olivovým nádechem kůže, ve věku 30 až 35 let, vysoká 170 až 175 centimetrů, silné zavalité postavy s velmi výrazným pozadím. Hovořila česky bez výrazného přízvuku a možná rumunsky. Byla oblečena do černé, pravděpodobně šusťákové bundy v délce do pasu, modrofialových látkových kalhot, na nohou měla baleríny a na hlavě černou čepici s rovným kšiltem, která typově odpovídala čepici bezpečnostních služeb,“ dodala Kofrová.

Informace o ženě lze sdělit na linku 158 nebo v pracovní dny od 7 do 15 hodin na telefonní číslo 974 436 468.