"Informaci o pádu muže v části Prostřední Suchá ohlásila na operační středisko hasičů Policie ČR, které to zavolala jeho partnerka," uvedl Petr Kůdela, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. "Muž byl při příjezdu hasičů při vědomí až u dna studny u rodinného domku a ponořen do vody asi po pás. Hasiči museli nejprve pomocí rozbrušovací pily odstranit stříšku nad studnou, aby mohli postavit nad otvor lezeckou trojnožku a také jej lépe osvětlit. Na laně se pak až do hloubky 23 metrů spustil jeden z hasičů-lezců a muže navázal na sebe. Pak byli společně vytaženi nahoru," doplnil Kůdela.

Muž byl podle mínění velitele zásahu opilý, ale určitě stále při vědomí, protože se už při příjezdu hasičů křikem domáhal rychlé pomoci. Jako zázrakem vyvázl bez viditelných zranění, alespoň hned po vysvobození se byl schopen postavit na nohy. Navíc pád a stres v hloubce a chladu mu patrně pomohl k částečnému vystřízlivění.

Zásah hasičů trval podle Kůdely zhruba hodinu. Hasiči tedy muže vytáhli bez větší újmy na zdraví a předali týmu rychlé záchranné služby. Jako obvykle již nezkoumali, zda do studny spadl kvůli své hlouposti a neopatrnosti či víceméně vědomě po hádce s partnerkou v alkoholickém opojení. To už pak zřejmě musel vysvětlovat jiné uniformované složce.