Platit bude bývalá hospodářka, bývalá vedoucí správy majetku a tehdejší předsedkyně soudu Jana Filipinská. Hodnotu ztraceného majetku znalec vyčíslil na 53 tisíc korun, ale soudce rozhodl, že ženy zaplatí méně, protože škodu nezpůsobily úmyslně. "U všech tří žen je dáno zavinění nevědomou nedbalostí. Domnívám se, že škodu nechtěly způsobit. Přesto to mohly nebo měly vědět," zdůvodnil rozsudek soudce Jiří Šopek. Předseda ostravského krajského soudu Jiří Doležílek, který ženy zažaloval, po nich původně chtěl náhradu škody 1,2 milionu korun. Po dohledání některých ztracených věcí byla požadovaná škoda vyčíslena na 490 tisíc korun. Tato částka ale zahrnovala majetek za pořizovací cenu, proto znalec škodu snížil na 53 tisíc korun.

Soud se případem zabývá od roku 2002. Krajský obchodní soud zanikl 31. prosinci 2000 a v lednu následujícího roku se sloučil s ostravským krajským soudem. Inventarizaci převedeného majetku krajský soud provedl rok po sloučení. Až tehdy se zjistilo, že v evidenci majetku chybí vybavení kanceláří, počítače a další věci. Na špatné hospodaření zrušeného obchodního soudu upozorňovalo v minulosti ministerstvo spravedlnosti.

Hedvika Štecherová, právní zástupkyně Filipinské, u soudu oponovala, že chybí základní informace, co bylo na krajský soud převedeno. "Bez seznamu těchto věcí není možné trvat na jejich ztrátě, protože se neví, kdy a kde byly ztraceny. Byl to chaos, některé věci, které se považovaly za ztracené, například varná konvice nebo talár, viděli pracovníci na krajském soudu i po sloučení," řekla. Podle soudce ale seznam majetku měly sepsat obžalované ženy.