Je obžalován z vraždy své o tři roky mladší manželky. Zabil ji ze žárlivosti v září loňského roku na ubytovně v Ostravě-Martinově. Tam se přestěhovali poté, co kvůli neplacení nájemného museli opustit byt v Ostravě-Dubině. Machovský, který byl v době činu notně opilý, své choti zasadil osm ran kuchyňským nožem. Nejméně tři z nich zasáhly oblast hrudníku - čepel mimo jiné přeťala plicní tepnu a vnikla do srdce. Žena měla také pořezaný obličej. Na následky vážných zranění na místě zemřela.

„Strašně jsem ji miloval. Nechtěl jsem jí ublížit. Velmi mě to mrzí,“ prohlásil v úterý obžalovaný, který se během své výpovědi několikrát rozplakal. K útoku ho prý částečně vyprovokovala samotná choť, která i se svými věcmi odešla na pokoj jiného muže bydlícího na stejné ubytovně. Machovský se nedokázal smířit s tím, že jej chce žena po zhruba třiadvacetiletém manželství opustit. Připustil, že chyba může být i na jeho straně. Potvrdil, že se v poslední době často hádali, přiznal také, že manželku někdy zbil. Většinou se tak dělo ve chvíli, kdy přišel domů opilý.

Machovský se osudného dne snažil ženu přesvědčit, aby se k němu vrátila. Několikrát ji navštívil i na pokoji muže, ke kterému odešla a kde nakonec strávila celou noc. Ráno ji přistihl v posteli… „Ležela tam na posteli pod oknem. Hodila na mě takový zvláštní úsměv, jakoby mě chtěla ztrapnit,“ prohlásil Machovský. Obžalovaný odešel do své garsonky a choti sbalil zbytek jejich věci. Naskládal je do tašek, pro které si manželka později přišla.

Machovský, který měl v sobě nejméně sedm piv a tvrdý alkohol, ji doprovodil až do místnosti k jejímu příteli. V té chvíli měl za pasem kuchyňský nůž, který našel odložený ve své koupelně. Následovala další hádka, při které ženu začal škrtit a bodat. Nakonec napadl i jejího přítele, který se ji pokusil bránit. Naštěstí mu způsobil jen méně závažné poranění. Choť však bestiální řádění nepřežila. „Vůbec nevím, jak se to stalo. Ten útok si nepamatuji. Zatmělo se mi před očima. Nechtěl jsem, aby si na mě chlapi ukazovali, že jsem paroháč,“ vypověděl Machovský. Rozsudek by mohl padnout dokonce tohoto týdne.