Byl tak kritický, že bylo nutné děvčátko 25. ledna letecky transportovat do ostravské fakultní nemocnice s hlubšími ložiskovými popáleninami na tváři a rameni a s rozsáhlým krvácením pod tvrdou plenou mozkovou. Navíc byla u dítěte v nemocnici v souvislosti se zraněním zjištěna také rozsáhlá infekce.

Podle našich informací je nyní již dítě vyléčeno a okolnosti vzniku jeho poranění a kritického zdravotního stavu jsou předmětem dalšího policejního šetření. To je vedeno na SKPV v Krnově. "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení, dnešního dne proběhnou výslechy rodičů a bude stanovena trestně právní kvalifikace. Nyní jsou oba podezřelí umístěni v policejních celách," informovala Lucie Zgarbová, policejní mluvčí z Bruntálu.

Ze strany Městského úřadu Krnov bude řešeno vydání předběžného opatření pro upravení vztahů k dítěti, případné umístění do ústavního zařízení. Policisté si dále vyžádají znalecké posudky z oboru soudního lékařství. "V celé věci je stále vedeno intenzivní šetření. Vzhledem ke stádiu vyšetřování bude možné bližší informace k případu sdělit až po případném zahájení trestního stíhání a po ukončení výslechu rodičů," dodala Lucie Zgarbová.