Uvedla to ostravská policie s tím, že podezřelým je šestašedesátiletý muž. Ten se již v minulosti dopustil podobného ohnivého útoku.

„Úmyslně měl v dopoledních hodinách zapálit na chodbě bytového domu nepoužívaný dětský kočárek. Z místa poté odešel. Následně se požár rozšířil, došlo k zahoření chodby a vzniku zplodin hoření, které ohrozily životy a zdraví nájemníků domu,“ sdělil ostravský policista Richard Palát s tím, že policistům k objasnění případu pomohly mimo jiné místní a osobní znalosti. „V krátké době vytipovali podezřelého, který se obdobného skutku v minulosti již dopustil. Tohoto muže policisté také viděli, jak na místě požáru sleduje činnost složek Integrovaného záchranného systému,“ dodal Palát.

Již dvacetkrát trestaný muž po zadržení vinu popřel, později se ale částečně přiznal a prohlásil, že všeho lituje. Je obviněn z trestného činu obecného ohrožení. Ve vězení by mohl strávit až osm let. Soud na něj uvalil vazbu.

Na místě požáru, který způsobil škodu za nejméně 300 tisíc korun, zasahovali hasiči a záchranáři.

„Hasiči zachránili po schodech, po nastavovacím žebříku a pomocí výsuvného automobilového žebříku celkem osm zraněných, vesměs nadýchaných osob, devátá se pokusila zachránit skokem z okna z prvního patra a zranila si obě nohy,“ uvedl již dříve mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Mezi zraněnými byli mimo jiné těhotná žena, dva senioři a tři děti. Hasiči uhasili požár během pěti minut.