PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Vysavač se zablýskl,
zloděj ve tmě zavýskl.
Vypadal on jako nový,
byl však pouze žetonový.

Galerii zlodějských smolařů v těchto dnech rozšířil další výtečník. Stal se jím poberta, který si na jedné z ostravských čerpacích stanic vyhlédl bytelný stojanový vysavač. Vyrazil k němu nad ránem s páčidlem v ruce a nedočkavě se pustil do díla předpokládaje, že získá velké množství mincí všelikých hodnot. Možná měl s sebou i velký pytel, do kterého chtěl hotovost naskládat.

Nejprve vypáčil visací zámek, který jistil ocelovou závoru umístěnou přes dveře stojanu. Poté vysadil samotné plechové dveře zabezpečené dalším zámkem. Počínal si však poněkud hlučně. Obsluha stanice zaregistrovala podezřelé zvuky a vydala se ven.

Zloděj v panice, aniž by cokoliv získal, utekl. Ale nemusel smutnit. I kdyby se mu podařilo krádež dokončit, čekalo by ho velmi nemilé překvapení. Vysavač byl totiž na žetony…

Zloděje policisté dopadli. Prokázali mu dalších sedm případů na Ostravsku a Opavsku, kdy se zaměřil na kasičky mycích boxů a vysavačů na čerpacích stanicích. V některých našel peníze, jindy – stejně jako ve výše uvedeném případě – odešel s prázdnou. Hrozí mu až dva roky vězení.

Útěchou mu může být fakt, že podobných smolařů je více. Jeden z nich před časem doplatil na svou obezitu. U vstupních dveří demontoval rám a prosklení. Vzniklým otvorem se však tlustý zloděj neprotáhl a naštvaně odešel. Po nějaké době ho policisté dopadli. Ukázalo se, že má na svědomí sérii různých vloupání.