Na svědomí má řadu vloupání v několika ostravských čtvrtích. Řádil zejména v Moravské Ostravě, Hulvákách, Zábřehu a Mariánských Horách, kde vykrádal hlavně auta. Do nich se dostával po rozbití oken. Bral vše, co mělo nějakou hodnotu. „Například notebooky, mobilní telefony, peněženky, platební karty, ale také antiradar,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. S platebními kartami poté provedl několik bezkontaktních plateb.

Kromě aut se zloděj zaměřoval i na různé objekty. „Ve dvou případech vnikl také do církevní budovy. Nejdříve vypáčil vstupní dveře a z modlitebny vzal mikrofony. Zřejmě měl zájem ještě o akustickou kytaru, ale byl vyrušen zaměstnancem a z místa utekl,“ řekla Michalíková. Zloděj po kytaře toužil natolik, že se následující den na místo činu vrátil. Tentokrát byl úspěšnější. Odešel nejen s akustickou kytarou, ale také s elektronickými varhanami.

Vloupal se i do mateřské školy a firmy. V obou případech byl ale vyrušen. Větší štěstí měl v rodinném domě. Po vypáčení okna ukradl peníze, mobilní telefon a MacBook. „V neposlední řadě vstoupil do pokoje na ubytovně, který prohledal, ale nic nevzal,“ dodala Michalíková.

Policistům k dopadení zloděje pomohly kamerové záznamy i osobní znalosti. Jak se ukázalo, dotyčný z vězení naposledy odešel vloni v létě. Záhy se znovu vydal na dráhu zločinu.

Celkem způsobil škodu za 300 tisíc korun. Soud na něj uvalil vazbu. Muž se při výslechu ke všemu přiznal. Věci prodával a za peníze si kupoval jídlo a cigarety. Co neprodal, hodil do popelnice. Část lupu policisté zajistili. Některé mobilní telefony, akustickou kytaru, varhany a mikrofony mohli vrátit majitelům.