Policisté měli k dispozici i kamerové záběry, ale pachatele, jenž se činil od loňského roku, se jim dopadnout nedařilo. K jeho zadržení pomohla náhoda v podobě pečlivých policistů z oddělení z Dětmarovice na Karvinsku. Ti si v Dolní Lutyni všimli odstaveného vozidla značky Renault Laguna.

Řidiče vyzvali k prokázání totožnosti. Šlo o muže, se kterým již ochránci zákona měli své zkušenosti. Záhy se ukázalo, že auto figurovalo v seznamu kradených vozidel.

Vlakové nádraží ve Frýdku-Místku prohledávali policisté kvůli anonymnímu oznámení bomby. Snímek z 25. dubna 2022.
FOTO: Anonym vylidnil nádraží ve Frýdku-Místku, pátrání po bombě stoplo i vlaky

„Řidič po celou dobu policistům tvrdil, že má auto půjčené od známého, a že mu došel benzín. Vzhledem k tomu, že muž byl v hledáčku kriminalistů z Ostravy Přívozu, putoval přímo do jejich rukou,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Drzost

Zloděj byl neskutečně drzý, což prokázal při krádeži v autoservisu v Ostravě-Přívoze. Vzal auto značky Škoda Felicia, se kterým ale daleko nedojel. Kvůli poruše musel auto odstavit v křižovatce Mariánskohorské a Nádražní ulice. Věděl si však rady.

„Ještě v tu noc se vrátil do autoservisu pro jiné vozidlo, se kterým už odjel,“ doplnila Michalíková.

Socha koně s důlním vozíkem na kruhového objezdu pod Svinovskými mosty, 24. dubna 2022 v Ostravě.
Oblíbený ostravský kentaur má opět nový flek. Podívejte se, kde socha nyní stojí

Muž se přiznal i k několika vloupáním do aut, z nichž bral vše, na co přišel. V jednom případě vzal dokonce batoh s pistolí a s náboji, kterou hned prodal. Kupec se ale ze zbraně dlouho netěšil. Již druhý den byla v rukou policie.

Automobilový výtečník čelí obvinění hned z několika trestných činů – krádeže, poškození cizí věci, neoprávněné užívání cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a nedovoleného ozbrojování. Hrozí až tříleté vězení. Soud na něj uvalil vazbu.