Na policejního psa Arga nevyzrál zloděj, který se tento týden pokusil společně s komplicem vniknout do vozidla zaparkovaného v Ostravě-Porubě. Muži si krátce po půlnoci vybrali automobil značky Audi A6. K jejich smůle se však na místě objevili policisté. Pachatelé se stačili ukrýt, policisté si ale všimli poškozeného zámku dveří a začali prohledávat okolí.

„Při kontrole zaslechli nestandardní zvuk, načež nalezli v křoví ukrytého dvaačtyřicetiletého muže,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Hlídka tušila, že zadržený zloděj mohl mít kumpána. Proto přivolala psovoda s pětiletým služebním psem Argem. Sehraná dvojice se ihned pustila do pátrání.

„Pes zaregistroval stopu a pokračoval přes komunikaci a odvodňovací žlab k místu s křovinami. Štěkáním pak avizoval pod kmenem stromu ležícího a ve vegetaci ukrytého devětatřicetiletého muže. Po jeho zadržení ještě pes při propátrání terénu označil svítilnu,“ doplnila Holčáková.

Muži nejprve tvrdili, že se vůbec neznají a policisty se snažili zmást různými historkami. „Policisté zajistili věci důležité pro trestní řízení, provedli ohledání místa činu, zajistili stopy,“ řekla mluvčí. Ochránci zákona mimo jiné našli páčidlo, objevili také sáček s bílou krystalickou látkou. Zda se jednalo o pervitin, ukáže až expertiza. Jeden z pachatelů se nakonec přiznal, při výslechu také popsal, jak se dostal na místo činu. Údajně přijel autem, protože je podle svých slov na chození hrozně líný.

Oprava poničených dveří přijde majitele auta na osm tisíc korun. Policie případ šetří jako trestné činy krádeže a poškození cizí věci ve stadiu pokusu. Mužům hrozí až dva roky vězení.