„V pondělí 11. září půl hodiny po půlnoci si strážnice obsluhující kamerový systém na tramvajové zastávce v ulici Horní všimla ležícího muže. Později zjištěný 29letý muž zcela znaven usnul na lavičce a ztratil tak kontrolu nad svými věcmi," řekl ke krádeži na úvod Jindřich Machů, mluvčí moravskoslezských strážníků.

Po nějaké chvíli se v záběru kamer objevila skupinka osob, ze které se posléze odpojil muž se ženou. Ti se pak společně vrátili k lavičce, na které spal poškozený.

Záběr kamery
VIDEO: Další lapka se přesvědčil, že kamery vidí v Ostravě všude

„Následně se později zjištěný 32letý zloděj jal zjišťovat, zda muž ležící na lavičce spí dostatečně tvrdě. Nejprve kolem něj opakovaně procházel, načež spícímu muži prohledal kapsy a poté i jeho batoh. Spící muž zřejmě neměl nic cenného u sebe. Jediným lupem tak byla pro zloděje pouze krabička cigaret," sdělil dále Machů.

Na místo byla ihned vyslána nejblíže situovaná hlídka, která zastihla zloděje na odchodu z prostoru zastávek. Strážníci jej  zadrželi a předali kolegům z Policie České republiky.

Zloděj se vloupal i do garáže Tomáše Černocha.
Seknu se zlodějnami, najdu si brigádu, makat umím. Sliboval Ostravan po dopadení

Policisté následně zjistili, že v případě zadrženého muže se jedná o recidivistu, který se dopouští majetkové trestné činnosti opakovaně. Na základě rozhodnutí soudu skončil ve vazbě.

„Díky kamerám strážníci předali od začátku roku Policii České republiky již patnáct pachatelů obdobných trestných činů. V uplynulém roce jich pak bylo celkem třicet pět," uzavřel mluvčí.