Do kapes bundy si naskládal zboží za 700 korun, se kterým bez zaplacení prošel pokladní zónou. Odnést si chtěl bižuterii a drogerii. Zadrželi ho všímaví pracovníci bezpečnostní agentury. Přistižený muž sice věci vrátil, neodpustil si však nadávky a výhrůžky směřované vůči ochrance.

Na místo byli přivoláni strážníci. „Výtečník začal hlasitě křičet, kopat do dveří a stěn. Napadl i jednoho ze strážníků. Ten pohotově zareagoval, kopu i úderu pěstí se vyhnul a za použití donucovacích prostředků muže uklidnil. Celá událost byla k dalšímu šetření předána Policie ČR,“ uvedl Michael Beneš z ostravské městské policie.

Jak se ukázalo, zloděj byl již za majetkové delikty v nedávné minulosti trestán.

Dívka byla „za školou“, mladík kouřil  
Na záškoláka v podobě čtrnáctileté dívky také narazili v těchto dnech strážníci v okolí obchodního centra v Moravské Ostravě. „Hlídka zde spatřila dívku zjevně školního věku, která v době vyučování nebyla ve škole,“ uvedl Michael Beneš z ostravské městské policie. Dívka se záhy přiznala, že chodí do základní školy. Jak dodala, z vyučování omluvena nebyla. To záhy potvrdila i základní škola, na kterou se strážníci obrátili. Spolu s dívkou byl na místě přítomen také sedmnáctiletý chlapec, který kouřil cigaretu. Hlídce řekl: „Já nevím, že nemůžu kouřit. Matka má cigarety doma a běžně kouří, tak jsem si vzal taky.“ Chováním dívky i chlapce se bude zabývat odbor sociálně-právní ochrany dětí.