Ty vykrádal přes den, kdy obyvatelé nebyli doma. „Odnášel si elektroniku, šperky, ale také kufry, oblečení, peníze, lahve vína i čokoládu. Škoda, kterou způsobil, byla vyčíslena na 230 tisíc korun,“ uvedla mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková.

Byty si vybíral převáženě v Moravské Ostravě, pouze dvakrát loupil ve Výškovicích.

Právě jeden z bytů v Moravské Ostravě se mu stal osudným. Než něco stačil ukrást, vyrušil jej příbuzný majitele bytu.

„Svědek po zjištění, že ze dveří bytu příbuzných, kteří v té době nebyli doma, vyběhl cizí muž, okamžitě informoval policisty na tísňové lince. Dveře do domu navíc uzamkl. Podezřelý muž, poté co měl zjistit, že vstupními dveřmi se z domu nedostane, měl vyběhnout do prostoru mezi přízemím a prvním patrem a měl se snažit opustit objekt oknem,“ informovala mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková.

Svědek se ho snažil varovat, že skok ze zhruba čtyřmetrové výšky není nejlepší nápad. Muž přesto vyskočil a poranil si obě nohy. „Přesto se ještě snažil zbavit nářadí, páčidel a šroubováků. Policisté však byli na místě během několika okamžiků, muž neunikl, stejně tak bylo zajištěno i předmětné nářadí a další stopy,“ sdělila dále mluvčí.

Místo na policejní služebnu putoval muž do nemocnice, kde byl hospitalizován. Po několika dnech se při výslechu ke všemu přiznal. „Policejní komisař muži sdělil obvinění za krádež, přečin porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ uzavřela Holčáková.