V sobotu 1. července krátce před dvanáctou hodinou polední oznámil jeden z obyvatelů Slezské Ostravy na linku 156, že v ulici Trnkovecká se ve vybydleném domě pohybují neznámé osoby a z domu vyhazují dřevěné trámy na travnatou plochu před objektem.

„Na místo byla vyslána nejblíže situovaná hlídka městské policie. Ta při příjezdu zaregistrovala, že z okna horního patra mladý muž v bílé kšiltovce vyhazuje velký kus trámu. Ten dopadl na travnatou plochu a opřel se o obvodovou zeď domu. Trám o délce šesti metrů a šířce čtyřiceti centimetrů však nebyl jediný, který strážníci na místě nalezli," uvedl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Strážníci provedli o víkendu velkou alkoholovou razii.
VIDEO: Strážníci v Ostravě brali venkovním popíječům lahve a krabice s alkoholem

Ohledáním budovy pak strážníci zjistili, že do zabezpečeného objektu byly násilně vytvořeny dva vstupy. První vstup tvořilo okénko do sklepních prostor, druhý vstup pak rozbitá cihlová výplň zazděného okna v prvním patře domu.

„Kromě dřevěných trámů se na místě nacházel později zjištěný 49letý muž s páčidlem v ruce. Na výzvu strážníků pak z domu oknem vylezl posléze ztotožněný 21letý mladík v bílé kšiltovce. K dotazu strážníků, zda se v objektu nachází někdo další uvedl, že to on neví," pokračoval dále mluvčí.

Na opilou řidičku upozornila strážníky obsluha benzinové stanice.
V žilách více alkoholu než krve. Ženu zadrželi na benzince ostravští strážníci

Svůj názor však mladík začal měnit poté, kdy se na místě objevil psovod se služebním psem Aslanem. Následně strážníkům uvedl, že v domě by se měl nacházet ještě starší muž, který mu uvnitř domu pomáhal s trámy.

„Vzhledem k rozsáhlosti objektu, zajištění bezpečnosti zakročujících strážníků a nereagování na výzvy k opuštění objektu, byl k vyhledání muže v domě využit služební pes Aslan. Ten během chvilky ve sklepních prostorech „vyčenichal“ ukrývajícího se 57letého muže, který již dobrovolně následoval strážníky ven z objektu," dodal závěrem Jindřich Machů.

Vzhledem k okolnostem případu si zadržené muže i celý případ převzala Policie České republiky.