Například časopisy ukradl dosud neznámý pachatel od pátečního večera do sobotního rána v Ostravě-Porubě na Sokolovské ulici. „Pachatel poškodil plechovou bednu u novinového stánku a odcizil časopisy za zhruba pět set korun. Škoda, která vznikla poškozením plechového víka, byla předběžně vyčíslena také asi na pětistovku. Zájmy pachatele nelze odhadnout ani podle druhu odcizených tiskovin. Vzal nejen časopisy určené ženám, ale také ty určené mužům. Jednalo se například o časopisy s tématem automobilismu, fotbalu, historie, nebo též osmisměrky,“ upřesnila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Už v průběhu noci ze čtvrtku na pátek neznámý zloděj kradl pečivo v Klimkovicích. „U jedné z prodejen pachatel překonal visací zámek a ze skladu dovezeného pečiva prodejny odcizil 140 kusů různého pečiva celkem za více než sedm set korun. Pečivo bylo uloženo v pěti přepravkách. Celková škoda na majetku byla vyčříslena na necelých patnáct set korun,“ popsala podrobnosti dalšího případu Holčáková.

Zhruba devět set kilogramů železného šrotu za asi 5,5 tisíce korun pak minulý týden odcizil pachatel ze sběrny druhotných surovin v Ostravě. „Šrot o značné hmotnosti navíc neznámý pachatel dokázal ukrást přesto, že kolem sběrny je poměrně vysoký plot,“ doplnila ostravská policejní mluvčí.

O mobilní telefon pak přišla jedenadvacetiletá žena, která čekala na ošetření před ordinací pohotovosti. Mobilní telefon měla uložen v kabátu, který odložila vedle sebe na židli. „Myslela si, že tak má své věci pod kontrolou. Ničeho podezřelého si nevšimla a krádež zjistila až poté, co si chtěla telefon vypnout před vstupem do ordinace. Škodu na majetku žena předběžně stanovila na 4,5 tisíce korun,“ popsala další z kuriózních krádeží Holčáková.

Za přečin krádež hrozí pachatelům podle nového trestního zákoníku až dva roky vězení.