Krajští kriminalisté stále pracují na případu přepadení luxusního hodinářství v centru Ostravy ze začátku února. Tři maskovaní muži tehdy se sekerami v rukou vtrhli do prodejny, rozbili skleněné vitríny a ukradli více než sto kusů značkových hodinek v hodnotě několika milionů korun. Čtvrtý na ně čekal ve vozidle, kterým muži z místa činu odjeli.

Spolu se zveřejněním případu se policisté obrátili na ty, kteří se devátého února před šestou hodinou odpoledne pohybovali v pěší zóně na Masarykově náměstí v centru Ostravy. „Na základě zveřejněné výzvy se nám ozývají občané se svými poznatky. S informacemi od občanů dále pracujeme. V tuto chvíli vyšetřovací spis čítá výpovědi několika desítek osob,“ prozradila mluvčí moravskoslezské policie Darina Majková. Požádala zároveň všechny, kteří dosud se svou výpovědí váhali, o jakékoli informace k vozidlu, jeho posádce a odcizeným hodinkám. Své informace mohou uvést ve kterékoliv služebně Policie České republiky nebo na bezplatné lince 158.

„Zejména nás zajímá pohyb terénního vozidla značky Mitsubishi Pajero tmavé barvy, opatřeného registračními značkami 6T4 4072, a jeho posádky,“ řekla mluvčí. Po přibližně dvouminutovém útoku na hodinářství se čtyři muži ve voze vydali centrem města přes pěší lávku přes řeku Ostravici směrem ke Slezskoostravskému hradu. Kousek od něj automobil odstavili a zapálili. Podle Dariny Majkové je pravděpodobné, že pachatelé následně přesedli do jiného přistaveného vozu.

Za necelé tři týdny se vyšetřování případu podařilo krajským kriminalistům posunout dál. „Dnes již víme, že terénní vozidlo, kterým pachatelé na místo činu přijeli, bylo odcizené mimo území České republiky. Zcizené byly také registračními značky, a to v Ostravě loni v listopadu,“ sdělila Majková. Podle jejich slov kriminalisté stále vyslýchají další svědky, zpracovávají a vyhodnocují znalecké expertizy. „Analyzujeme také obdobné případy a prověřují i evropské souvislosti. Jsme v kontaktu se slovenskými a rakouskými kolegy, kde obdobné případy v minulosti také zaznamenali.“

LUCIE RUSKOVÁ