Po svém návratu k vozidlu zhruba po deseti minutách totiž záchranáři zjistili, že dveře už nejsou zajištěny. Z prostoru sanitky bylo odcizeno autorádio a peněženka s doklady i platební kartou jednoho z nich. Škoda byla odhadnuta na necelé čtyři tisíce korun.

„Policisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy a po dosud neznámém pachateli, který vniknul do prostoru sanitky nezjištěným způsobem, pátrají. Vzhledem k okolnostem žádáme svědky, kteří mohou sdělit ke krádeži jakoukoliv informaci, aby nás kontaktovali na bezplatné lince 158, nebo kterékoliv policejní služebně,“ uvedla mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková.

Pachatelé krádeže si mohou pobýt po dopadení až dva roky za mřížemi. Nový trestní zákoník totiž považuje za přitěžující okolnost, že zloděj spáchal trestný čin vůči osobě podílející se na záchraně života a zdraví nebo na ochraně majetku.

„V letošním roce jde už o druhou krádež věcí ze sanitky v době, kdy byli záchranáři přivoláni k ošetření člověka. Na konci ledna přišla posádka rychlé záchranné služby, která zachraňovala život malého dítěte, o navigaci. Incident se stal v Ostravě-Zábřehu na Plzeňské ulici,“ doplnila ještě Holčáková.