Jde o autosedačku pro handicapované dítě. Není vyloučeno, že jí zloděj bude chtít prodat nebo zastavit. „Pro rodinu je tato autosedačka nezbytnou součástí života. Rodina bez ní nemůže se synem cestovat,“ uvedla Eva Michalková z moravskoslezské policie.

Jana byla přesvědčena, že komunikuje s kamarádkou o nějaké soutěži. Ve skutečnosti jí zloději okrádali přes m-platbu v mobilu.
Také máte mobil a facebookový účet? Jana popisuje, jak se stala obětí podvodu

Autosedačku Carrot s nosností 70 kilogramů byla v kombinaci šedé, černé a červené barvy. Ukradl ji neznámý zloděj, který se do vozidla vloupal v přesně nezjištěné době od konce roku do prvních lednových dnů. Pachatel nejprve rozbil sklo dveří, následně vnikl do automobilu. Kromě autosedačky vzal i malý technický průkaz a povinnou výbavu vozu. Policie případ šetří jako trestný čin krádeže, za který hrozí až dva roky vězení.

„Tímto žádáme veřejnost, která by mohla poskytnout informace vedoucí k pachateli, aby se obrátila na tísňovou linku 158. Také uvítáme informace k dětské autosedačce, která mohla být nabízena k prodeji či zástavě,“ dodala Michalíková.