Ke všem došlo v Ostravě. Záda mu v několika případech kryla dvaadvacetiletá žena. Dvojici mimo jiné zachytily kamery v obchodě s potravinami a v prodejně s drogistickým zbožím.

Je na nich vidět, jak muž nenápadně do batohu a tašky vkládá sladkosti a parfémy. Zejména při krádeži čokolád si nenechavci počínali velmi zkušeně. Kolem v té době procházeli zákazníci, nikdo si ale ničeho nevšiml.

O řádný rozruch se během víkendu postaral na ostravském vesnickém předměstí Koblov šofér teleskopického kolového nakladače typu Manitou, když se vyrazil na výlet z pracoviště pod haldou u někdejší šachty. Leden 2022.
Obří nakladač děsil ostravský Koblov, řidič vyjel na výlet, prý se i něco upilo

Dvojice mimo jiné ukradla bezmála sto čokoládových tyčinek, nejraději ale „nakupovala“ parfémy v drogériích. Zloději se objevili i v knihkupectví, z něhož si odnesli stolní hry. „Způsob krádeží byl téměř vždy stejný. Vybrané zboží si ukrývali do tašek, batohu či kabelek,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Muž kradl i v prodejně s chovatelskými potřebami, kde vzal pamlsky pro psy. Jindy se v kabince „nasoukal" do společenského obleku, na který si dal své oblečení. Takto vyparáděný prošel bez zaplacení pokladnou.

V Geologickém pavilonu v areálu VŠB-TUO (Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava) odhalili 2,5 metru vysoký a pět metrů dlouhý model kostry Tyranosaura rexe, 18. ledna 2022.
Dozor z pravěku. Studenty v Ostravě hlídá Tyrannosaurus rex

Úřadoval i v baru ve Stodolní ulici – nepozornou ženu připravil o kabelku. Celková škoda byla vyčíslena na čtyřicet tisíc korun. Oba zloději se ke všem činům přiznali. Uvedli, že věci obratem prodali a peníze utratili. Muž, který má již za sebou řadu odsouzení, skončil ve vazbě. Hrozí mu až tři roky vězení, ženě pak dva roky žaláře.