Jaké cennosti zmizely tentokrát, není zatím jasné. „V této chvíli se k tomu nebudeme vyjadřovat,“ řekla Deníku na místě majitelka obchodu, jehož prostranství bylo až do odpoledních hodin obehnáno policejní páskou.

Uvnitř pracovali kriminalisté na zajištění stop. Na výloze klenotnictví byl pouze nápis, že prodejna má až do odpoledních hodin z technických důvodů zavřeno. Sdílnější nebyl ani zaměstnanec obchodu, který postával u dveří.

„Nezlobte se, nic vám nemohu říct,“ uvedl. Ke zločinu zřejmě došlo kolem čtvrté hodiny ranní. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin krádeže.

Klenotnictví Deal bylo vykradeno i předloni na jaře. Tehdy zmizely desítky hodinek za tři a půl milionu korun. Zloději se nejprve zadním vchodem dostali do budovy, v níž obchod sídlí. Poté vnikli do samotného klenotnictví. Vloupání dosud není objasněno. Deníku to řekla majitelka obchodu.

Stejný luxusní obchod si pachatelé vytipovali i v únoru 2010. Tehdy se ale nacházel na Masarykově náměstí v centru Ostravy jen několik stovek metrů od svého nynějšího působiště. Jde o jednu z největších dosud nevyřešených loupeží, a to nejen v rámci Moravskoslezského kraje.

Maskovaní lupiči se sekerami v rukou vtrhli do klenotnictví v podvečerních hodinách. Uvnitř rozbili skleněné vitríny, z nichž vzali hodinky v řádech milionů korun. Zhruba po dvou minutách vyběhli ven a naskočili do přistaveného automobilu Mitsubishi Pajero tmavé barvy, kterým přes pěší lávku odjeli směrem ke Slezskoostravskému hradu, kde vozidlo odstavili a zapálili.