Muži se okamžitě dali na útěk. Uprchnout se podařilo pouze jednomu z nich. Druhý se vydal přes sousední zahrady a poté se snažil schovat v křoví.

Pronásledující strážník ale jeho úkryt odhalil. Muže (21 let) si převzala přivolaná hlídka Policie ČR. Při kontrole zahradních chatek ochránci zákona zjistili, že jedna z nich měla vypáčené vstupní dveře. 

Díky všímavému svědkovi se tento týden podařilo zadržet i dvaadvacetiletého mladíka, který v Moravské Ostravě okradl ženu. Před vchodem do domu jí z ruky vytrhl tašku s notebookem. Vzápětí se dal na útěk.

Měl však smůlu, neboť jej začal pronásledovat náhodný svědek, který jej po chvíli dostihl a předal přivolaným strážníkům. 

Dalšího muže podezřelého z vykradení auta zadrželi strážníci poté, co dostali hlášku o podezřelém člověku, který nahlížel do zaparkovaných automobilů.

Hlídka při kontrole okolí muže (35 let) odpovídajícího popisu záhy našli. Nesl igelitovou tašku, ve které měl několik autorádií. Jelikož strážníci měli pochybnosti o jejich původu, přivolali na místo Policii ČR. Posléze vyšlo najevo, že v místě, kde se muž pohyboval, je vykradené vozidlo.