V úterý to potvrdila manažerka umělce Martina Tůmová.

Ve středu bylo potvrzeno, že stav zpěváka je stabilizovaný. Deníku to vedle manažerky zpěváka Martiny Tůmové řekla také mluvčí nemocnice Magda Otáhalová. „Jeho stav je stabilizovaný. Všichni věříme v pozitivní vývoj. Michala Hrůzu chodí denně navštěvovat jeho manželka Linda, i to určitě pomáhá. S ohledem na přání rodiny další informace nebudeme zveřejňovat," uvedla mluvčí nemocnice na otázky ohledně zpěvákova zdravotního stavu.

Třiačtyřicetiletý hudebník v noci na 17. července utrpěl při pouliční potyčce poranění mozku. „U zpěváka Michala Hrůzy došlo k probuzení z umělého spánku. Jeho stav je stabilizován. Děkujeme všem za projevenou podporu, které si velmi vážíme," uvedl zpěvákův management na internetových stránkách. Více Tůmová zdravotní stav Hrůzy nechce komentovat.

Hrůza po koncertě na Festivalu v ulicích trávil noc v jednom z barů ve Stodolní ulici. Po půlnoci na 17. července se před jedním z barů dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let, kteří se spolu prali. Zpěvák je podle svědků chtěl uklidnit. Když se mu to nepodařilo, rozhodl se zavolat policii. V tom okamžiku jej oba mladíci napadli. Policie je dopadla za pár dnů. Obviněni byli z vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví. Oba skončili ve vazbě. Koncert Hrůzy a jeho kapely na festivalu Colours of Ostrava naplánovaný na 17. července byl zrušen. Stejně jako další vystoupení.

Policie v těchto dnech zahájila výslechy svědků. Někteří se přihlásili na výzvu kriminalistů a celý incident viděli. Potvrdil to dozorující státní zástupce David Bartoš. Hlavně s ohledem na rozsah zranění a prognózu dalšího vývoje policie kontaktovala i v tomto případě soudního znalce. Expert z oboru soudního lékařství má policistům podle Bartoše popsat mechanismus útoku i určit rozsah zranění.