Podle státní zástupkyně je zodpovědný za pád dvou osob z vyvýšené dřevěné plošiny, po které návštěvníci odcházeli. Hrozí mu až roční trest.

Jedním ze zraněných je policista. Kolotočář u soudu uvedl, že po něm ochránce zákona kromě pojistného plnění žádal deset a později dvacet tisíc korun. Policista kategoricky odmítl, že by si řekl o hotovost. Vzájemně se pak emotivně obvinili ze lži. Situaci musel uklidňovat až soudce.

PÁD

Drama se odehrálo v neděli 4. září 2016 po poledni v Ostravě-Pustkovci. V osudnou chvíli byli na řetízkovém kolotoči rodiče se dvěma dětmi. Ty se po skončení jízdy jako první vydaly dolů. Dospělí, kteří šli za nimi, se propadli dřevěnou konstrukcí. Ta se nacházela necelé dva metry nad zemí.

Žalobce tvrdí, že na vině byl špatně umístěný rošt. Muž utrpěl lehčí poranění, žena dopadla hůře. Zranila si obě nohy a dostala sádru. Na nemocenské byla několik měsíců.

MOŽNÁ BEZDOMOVCI

„Na krmáš jezdím do Pustkovce už třicet let. Nikdy se nic nestalo. Až teď. Nevím, jak mohlo k posunutí roštu dojít. Myslím si, že to mohli udělat bezdomovci. Ti pod konstrukcí hledají peníze, které lidé ztratí. Možná tam někdo viděl korunu, rošt pozvedl a už ho zpátky nezasadil,“ řekl dosud netrestaný provozovatel kolotoče a dodal.

„Ten kolotoč jsme po poledni zastavili, protože nechodili lidé. Byl jsem u autodromu vzdáleného asi třicet metrů. Pak mi nějaká paní řekla, že u kolotoče někdo spadl. Hned jsme tam vyrazili,“ dodal obžalovaný. Ženu bylo nutné táhnout pod konstrukcí. Pak ji lidé naložili na do auta, se kterým přijel manžel až ke kolotoči. Následoval odvoz do nedaleké nemocnice.

OCHRÁNCE ZÁKONA

Manžel zraněné ženy byl v pátek předvolán jako svědek. Na dotaz obhájkyně, proč jako policista nevolal ihned po události své kolegy, odpověděl, že to v dané chvíli nepovažoval za nejdůležitější. V první fázi se chtěl postarat o rodinu. Ještě téhož dne se vrátil a pořídil fotografie. Případ však policii nahlásil až druhý den. „V neděli jsem to nechtěl řešit, neměl jsem v úmyslu strávit čtyři hodiny na policii,“ vysvětlil svědek, který poté soudu popsal samotnou dramatickou situaci.

„Kolotoč obsluhoval muž, jehož fotografii jsem doložil do spisového materiálu. Ale nejednalo se o majitele kolotoče. Jízda se nám líbila, manželka chtěla koupit ještě jednu pro všechny čtyři. Společně jsme odcházeli dolů. Najednou tma a s manželkou jsme se propadli dolů,“ uvedl muž. Hlavní líčení bylo odročeno.