Letos v únoru chtěl se svým švagrem v notně podroušeném stavu nastoupit do trolejbusu v Ostravě-Přívoze. V ruce držel lahve s pivem a fernetem. Podle obžaloby se pohádal s jedním z asistentů přepravy, který jej kvůli alkoholu odmítal vpustit. Nereagoval ani na výzvy strážníka doprovázejícího pracovníky dopravního podniku.

Ochránce zákona jej nakonec vytlačil z trolejbusu, do kterého se však obžalovaný snažil dostat a násilím otevíral dveře, jež řidička opakovaně zavírala. Vzhledem k narůstající pasažérově agresivitě strážník vystoupil, aby mu zabránil v dalších výtržnostech.

Miloš L. venku jednu z flašek rozbil o zem a strážníka vyzýval k bitce. Pak jej začal ohrožovat, nakonec po něm další lahev hodil. „Podvědomě jsem se sklonil. Ucítil jsem bolest v temeni,“ řekl strážník. Zranění naštěstí nebylo vážné, přesto zůstal po incidentu měsíc na nemocenské.

„Obžalovaný jej zasáhl do zátylku hlavy,“ konstatoval státní zástupce a dodal: „Toliko náhodou nedošlo ke způsobení závažnějších poranění, která v tomto případě reálně hrozila.“

LÍTOST

Obžalovaný u soudu vyjádřil lítost. Vzhledem k opilosti si však na celý průběh incidentu nepamatoval. „Zrobil jsem chybu. Nevím, co jsem to udělal. Lituji toho. Šli jsme tehdy do práce. Ta práce nám ale nevyšla, bo nepřišli chlapi. Tak jsme si dali pár piv a pak jsme si vzali nějakou flašku. Vypil jsem asi dvanáct piv a se švagrem ve dvojko dvě až tři lahve fernetu. A tak to dopadlo,“ vypověděl obžalovaný.

Podle svých slov chtěli v osudnou chvíli nastoupit do trolejbusu. Švagr začal hledat jízdenky, které měl u sebe. Pak je asistenti přepravy vykázali. „Byl jsem vytlačen ven. Dostal jsem údery do hrudníku. Nevím ale od koho, to bych vám cigánil,“ řekl Miloš L., který se vzpomíná na okamžik, kdy se snažil násilím dostat do trolejbusu.

„Furt jsem chtěl do toho trolejbusu nastupoval, otevíral jsem dveře. Pak už mám výpadek. Nevzpomínám si, že bych někoho napadl,“ prohlásil obžalovaný. Pokud jej soud uzná vinným z násilí proti úřední osobě, mohl by ve vězení strávit tři až dvanáct let. Hlavní líčení bylo odročeno, obhajoba trvá na osobní účasti některých svědků