Nová cévní lůžková stanice má kapacitu 10 lůžek a poskytne péči pacientům z celého Moravskoslezského kraje.

„Po třech letech společného snažení se nám konečně podařilo otevřít lůžkovou jednotku vyhrazenou pro pacienty s periferním cévním postižením. Doposud jsme byli omezováni nedostatečným a často plně obsazeným lůžkovým fondem interního oddělení jako celku. Věříme, že nově otevřená lůžka zásadně zlepší organizaci a dostupnost vaskulární péče v naší nemocnici a budou přínosem pro pacienty z celé Moravy,“ říká Jerzy Bezecny, zástupce primáře Interního oddělení  a vedoucí angiologického programu Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Vyhřívané lůžko pro novorozence v Nemocnici AGEL v Ostravě-Vítkovicích.
Speciální lůžko pro novorozence v Nemocnici AGEL v Ostravě-Vítkovicích

Specializované Cévní lůžkové oddělení pro vaskulární pacienty má nově k dispozici i nejnovější angiolinku, která přináší v diagnostice a léčbě pacientů s vaskulárním postižením zásadní technologický pokrok.

Nová angiolinka byla uvedena do provozu v Nemocnici AGEL v Ostravě-VítkovicíchNová angiolinka byla uvedena do provozu v Nemocnici AGEL v Ostravě-Vítkovicích.Zdroj: AGEL a. s.

S funkcí AutoRight a prvky umělé inteligence (AI) je schopna optimalizovat angiografický obraz s minimální radiační zátěží. Nová technologie je tedy šetrnější jak pro pacienty, tak pro personál provádějící miniinvazivní cévní zákroky.

Nemocnice Agel Třinec-Podlesí je pro rok 2023 nejlepší v zemi.
Prvenství pro třineckou nemocnici Podlesí, je nejlepší v Česku

„Epidemie diabetu, obezity a obliba kouření vede k vývoji kardiovaskulárních onemocnění. Na angiosálech Vaskulárního centra naší nemocnice se snažíme pacientům ulevit od obtěžujících potíží. Velmi často se k nám dostávají pacienti, u nichž bojujeme o záchranu končetin a v případě pacientů s cévními mozkovými příhodami také někdy o záchranu života,“ dodává závěrem Jerzy Bezecny.