"Majitelce nezbylo nic jiného než se na tenký led vydat také. Ten se rovněž prolomil. I tak se dívce po poměrně krátké době podařilo zvíře dostat na břeh. Není pochyb, že při záchraně pořádně prochladla. Prokřehlá a promrzlá tak musela spěšně domů do tepla," popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jak doplnil, přestože v minulých dnech bylo chladné počasí, led na vodních nádržích nemusí být ještě v dostatečné tloušťce. "Pohyb po něm není rozhodně bezpečný," doplnil Malášek.

Tloušťku ledu na přírodních nádržích v posledních dnech měřili brněnští strážníci. Na výsledky upozorňovali na sociálních sítích. Na některých místech totiž naměřili jen několik centimetrů.

"Led na brněnské přehradě je letos velmi nerovnoměrný. Třeba u přístaviště strážníci z poříční jednotky naměřili v neděli už velmi solidních šestnáct centimetrů. Nikdy se sice nedá garantovat, že je led na přírodní vodní ploše bezpečný, tohle už je ovšem tloušťka, jaké v Brně míváme jen málokdy. A nebýt vodních proudů a bahenních plynů, dalo by se říct, že člověka určitě unese. Jak jsme ale zmínili, je to sice vysoká hodnota, ovšem nikdo nemůže zaručit, že o pár centimetrů dál nevjedete na tenčí led," uvedli strážníci v pondělí na Facebooku.

Lidé by měli samostatně zodpovědně posoudit, kam vstoupit. "Sportování fandíme. Od jedné lokality jsme ale návštěvníky Bystrce celý víkend aktivně odrazovali a také teď vás prosíme, abyste tam nevstupovali. Jde o oblast mezi Kozí horkou a Roklí. V pátek jsme tam naměřili jen jeden centimetr, přesto se tam o víkendu bruslilo, návštěvníci se tam po ledu procházeli, někteří rodiče dokonce i s dětmi v kočárku. Ještě v neděli tam měl led pouhých pět centimetrů, což je extrémně málo, a v pondělí okolo sedmi," napsali na sociální síť.