Předchozí
1 z 5
Další

Jan Gavelčík ve Frýdku-Místku moderuje hokejová utkání Chance ligy a vždy o sobě dává hodně vědět. K moderování hokejových zápasů ve Frýdku-Místku se dostal v lednu 2016. „A to díky rádiu, ve kterém moderuju, a taky zásluhou doporučení kolegy,“ vzpomíná dvaačtyřicetiletý Gavelčík, jenž bydlí v Ostravě.

„Byla to ta sezona, ve které se Rysi stali mistry, a posunuli se do první ligy. Dodnes si pamatuju ten nádherný pocit vítězství a euforii, kterou jsme prožívali úplně všichni,“ vybavuje si nádherné momenty.

Zdroj: Archiv Jana Gavelčíka

Pro Gavelčíka je hokej vášní. V rámci přípravy sleduje všechny venkovní zápasy, čte veškeré zprávy na stránkách a sociálních sítích klubu a komunikuje s vedením i s fanoušky. Zkrátka se snaží býtv obraze.

„No a samotné moderování spočívá v tom, že přijedu tak hodinu před utkáním, všechno si nachystám a pak už se nemůžu dočkat, až to všechno začne,“ říká o své práci, která není jen o samotném moderování, ale také o bohatém doprovodném programu – zejména pak v průběhu přestávek mezi třetinami. „Miluju atmosféru v hale a líbí se mi, jak kotel a fanoušci podporují hráče. Každý zápas je něčím jedinečný,“ dodává.

Zdroj: Archiv Jana Gavelčíka

Kromě moderování hokejových zápasů moderuje i celou řadu dalších akcí. Od roku 2009 uvádí Dny NATO a několik let je také členem souboru Klauni z Balónkova, se kterým se snaží dělat radost dětem napříč celou republikou. „Nejvíc pracovního času ale trávím v Rádiu Čas, kde říkám zprávy, a šéfuju redakci,“ prozrazuje Gavelčík, jenž ve volném čase rád lyžuje nebo jezdí na kole. A samozřejmě taky sleduje hokej – tedy hlavně Rysy.

Zdroj: Archiv Jana Gavelčíka

Jak Gavelčík tvrdí, ve frýdecko-místecké hale Polárka se cítí jako doma. „Jsem hrdý na mladé hokejisty, kteří ve městě dostávají prostor a dnes jsou v extralize, národním týmu, nebo dokonce v zahraničí. Je fantastické sledovat jejich růst a vidět, jak se zlepšují,“ tvrdí moderátor, který se stal rychle oblíbencem všech fanoušků. A stejně jako oni, tak i on během zápasů prožívá velké emoce.

Zdroj: Archiv Jana Gavelčíka

„Nervózní už moc nebývám, spíš ale občas cítím vzrušující pocit napětí, když musím sdělit něco zásadního a něco výjimečného. Například poděkovat všem, kteří přispěli malému fanouškovi, jenž statečně bojuje s leukémií,“ prozradil Gavelčík, který ve volných chvílích rád navštěvuje i další hokejové zápasy, kde sleduje taky ostatní hokejové komentátory. „Ale žádný vyložený vzor nemám. Vždy se snažím přizpůsobit aktuální atmosféře, případně potřebám vedení a fanoušků,“ uzavírá Jan Gavelčík.

Zdroj: Archiv Jana Gavelčíka