Organizátoři zde pro děti připravili soutěže, hry, výrobu masek, totemů a kreslení obrazů. Na konci děti dostaly ceny a diplomy.
Dvacítka dětí tady během celého týdne cestovala v čase do různých období lidských dějin. V pondělí se octly v pravěku, kde navrhovaly masky božstvům, která si vymyslely. V úterý cestovaly do starověkého Egypta, kde tvořily vlastní hieroglyfickou abecedu. Středa se odehrávala ve středověku, kdy děti navštívily Slezkoostravský hrad a naučily se být správnými rytíři. Musely prokázat odvahu, chytrost a napsat básně, aby byly povýšeny do rytířského stavu. Ve čtvrtek pak navštívily Divoký západ, učily se hrát na bubny a vyráběly vlastní totemy a lapače snů, které si pak doma pověsily nad postel. Výroba indiánských lapačů snů se obzvláště líbila malému Sebastiánovi.
„Lapač jsem nějak přesílil, protože mi zachytává úplně všechny sny a nic si z nich potom nepamatuju. Budu muset ubrat nějaká pírka, aby se mi zase něco zdálo,“ říká vážně Sebastián, který si tábor moc pochvaluje.
Včerejší dopoledne bylo zaměřeno na dalekou budoucnost, kdy děti vymýšlely, jak to na planetě Zemi bude vypadat, jaká tady budou zvířata a jak se podle nich budou lidé oblékat.
Odpoledne je pak čekalo rozdání diplomů. Ty dostaly rovnou dva, jeden za družstvo, ve kterém se účastnily soutěží, a druhý, jenž byl přímo určen jednotlivým dětem, za to, čím se na táboře předvedly nejlépe.
Třeba Míša tak dostala diplom za bystrost, Patrik za to, že je chytrá a veselá hlava a Katka za statečnost.
„Děti se během týdne krásně naučily spolupracovat ve skupině, takže tvořily opravdový tým, který držel pohromadě,“ řekla včera Deníku koordinátorka tábora Jana Kleková.