Gong. Tento znělý název dostala loni v květnu známá multifunkční aula v Dolní oblasti Vítkovic, která vznikla přestavbou bývalého plynojemu. Méně už se ale ví, že stejné jméno má i další ostravský objekt. Kancelářská budova na rohu ulic Hollarovy a Poděbradovy v centru města, která se nedávno rovněž dočkala zásadní proměny.

„Tento dům se vždycky jmenoval Gong, tak jsme mu ten název zachovali. Nevadí nám, že už je tady další objekt stejného jména. Navíc součástí našeho rekonstruovaného objektu je i nová restaurace, která dostala jméno MA'MA a podle které si nás lidé budou nyní spíše vybavovat," vysvětlil Aleš Samiec, předseda představenstva společnosti GONG Reality, které objekt v centru patří.

Součástí rekonstruované budovy je kromě restaurace v přízemí a několika pater kanceláří také malá galerie a konferenční sál pro devadesát lidí, které našly místo v kdysi nevyužívaných půdních prostorách. V moderně opraveném objektu byl navíc nově vybudován prosklený výtah.

„Dá se říct, že uvnitř takřka nezůstal kámen na kameni. Chtěli jsme udělat velmi kvalitní prostředí, které bude vyhovovat jak našim nájemcům, tak návštěvníkům restaurace či galerie. Vybavení tedy odpovídá nejnovějším trendům, vše je automaticky ovládané a energeticky úsporné," přiblížil dále Samiec. Společnost GONG Reality koupila objekt od RPG, i s následnou rekonstrukcí, která skončila v létě loňského roku, ji investice vyšla na devadesát milionů korun. Že by byl problém v současné situaci s převyšující nabídkou kancelářských prostor v Ostravě objekt zaplnit, Aleše Samiece netrápí.

„Jsme plní. Máme tady advokátní společnost, auditorskou firmu, daňové poradce, účetní, pojišťovací služby a samozřejmě některé z kanceláří slouží i nám samotným. Naší výhodou oproti konkurenci je kvalita poskytovaného servisu navíc, výborné umístění v centru Ostravy nedaleko Nové Karoliny i Stodolní, ale i třicet vlastních parkovacích míst," dodal ještě Samiec.