Nákladní vůz se po střetu zřítil z třicetimetrového mostu do vody přehrady Slezská Harta, kam začalo unikat jak mléko, tak pohonné hmoty. Silnice bude ještě několik hodin uzavřená. Řekl to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Nehoda se stala asi hodinu po poledni u obce Dlouhá Stráň asi deset metrů od břehu přehrady. Nákladní automobil se dvěma cisternami se srazil s osobním automobilem. "Auto leželo mimo silnici. Vyprostili jsme z něj řidiče, který ale na místě zraněním podlehl," uvedl mluvčí. Dodal, že vyprostit museli i zraněného řidiče cisterny, jehož předali posádce sanitky záchranné služby.

"Cisterna skončila částečně ve vodě. Na zachycení unikajícího mléka a menšího množství pohonných hmot jsme museli postavit nornou stěnu. Kolik mléka do vody uniklo, musí určit jeho majitel," dodal s tím, že celkem na místě zasahovalo 11 hasičských vozidel.

Kvůli nehodě policie v obou směrech uzavřela silnici spojující Bruntál a hráz Slezské Harty. Není vyloučeno, že tato uzávěrka může trvat i několik hodin.

Hasiči na místo přivolali i pracovníky státního podniku Povodí Odry a České inspekce životního prostředí. "Do vody uniklo malé množství mléka. Nehrozí žádná větší ekologická škoda," řekla mluvčí povodí. Dodala, že cisterna neměla proraženou nádrž. "Proto je možné, že zjištěné ropné látky jsou splašky ze silnice, které do vody donesl déšť," uvedla.