Družstvo seniorů z Poruby se v minulých dnech zúčastnilo šestého ročníku Seniorolympiády v maďarské Budapešti. Osm mužů a osm žen se utkalo s družstvy Chorvatů, Slováků a Maďarů v pěti sportovních disciplínách, a to bowlingu, šipkách, stolním tenisu, plavání a tenisu. Sklizeň medailí byla bohatá - 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzová. Z rukou starosty 13. městského obvodu Budapešti převzali také poháry pro nejlepší mužstvo ve stolním tenise a třetí nejlepší mužstvo v bowlingu.

Pořadatelem letošního ročníku byla samospráva 13. obvodu města Budapešti. Maďarští pořadatelé zajistili seniorům kromě sportovních klání a kulturního programu i projížďku po 13. obvodu a historickém centru Budapešti. „Tři dny v Budapešti byly naprosto úžasné. Skvěle se o nás starali, prohlédli jsme si část Budapešti a zasportovali si,“ pochvalovala si Silvia Spěváčková, která se účastnila všech předcházejících ročníků Seniorolympiád. Letos vybojovala 1. místo ve stolním tenisu. „Ping-pong hraju od svých patnácti let. Jinak ale fandím v televizi úplně všem sportům,“ dodala.

Seniorolympiáda se poprvé konala v roce 2002 v Košicích, o rok později se senioři z Ostravy zúčastnili mezinárodní olympiády v Budapešti. V roce 2004 hostila seniory Poruba, v roce 2005 se konalo setkání v chorvatském Osijeku a v roce 2006 v Košicích.

Pořadatelem dalšího ročníku Seniorolympiády bude po čtyřech letech opět městský obvod Poruba. „Obdivuji, jak jsou lidé v seniorském věku plni vitality, nadšení do sportu a do života. Já sám jsem byl po celodenním procházení po maďarských sportovištích unavený. Šel jsem brzy spát, zatímco se senioři skvěle bavili a dlouho do noci oslavovali svá vítězství,“ řekl porubský starosta Miroslav Novák.