Kontroverzní senátorka a starostka ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková zažila během noci z pátku na sobotu opravdové vzrůšo. Honila tři mladé Romy, kteří po půlnoci ukradli měďěné plechy z budovy Librexu, kde má poslaneckou a senátorskou kancelář. K této události došlo paradoxně v době, kdy je Janáčková pod palbou kritiky, že je rasistka, která nemá ráda „cikány“.

„Asi hodinu po půlnoci mě vzbudili v mém bytě psi. Začali štěkat, tak jsem je okřikla. Z druhé strany bytu jsem však uslyšela hlasité klepání. Když to trvalo asi půl hodiny, vyběhla jsem jen tak v cuklích ven a viděla, že v budově Librexu kdosi krade měďěné okapy. Šla jsem po zvuku a v tom zpoza plotu vyšli tři, asi patnáctiletí mladíci – Romové. Každý nesl velký pytel. Ptala jsem se ho, co v něm má. Přitom jsem se zranila o plechy a zlomila si nehty. Další dva mladíci mezitím pytle odhodili a začali utíkat přes ulici Přemyslovců,“ popisuje další sled události senátorka, která začala zloděje pronásledovat.

Při běhu stačila z mobilního telefonu přivolat městské strážníky. Ti přijeli během chvíle a povolali i Policii České republiky.

„Následoval výslech na policii, pak jsem se šéfem Librexu Petrem Becherem objížděla všechny sběrny v Mariánských Horách a okolí. Domů jsem se dostala nad ránem,“ dodala Janáčková.