Pátek 13. července, těsně před půlnocí. Skupinka mladých lidí, která měla pronajatou chatku u zatopeného lomu, jde skákat ze šestimetrové výšky. „Muž z Bohdanovic skočildovody,pochvilce se vynořil a ležel nehybně na břiše. Pak se tělo potopilo,“ řekl René Černohorský z opavské policie. Mladíkovi kamarádi okamžitě zalarmovali hasiče, záchranku a policii.

„Na vodě a v jejím nejbližším okolí pátraly od půlnoci tři jednotky hasičů,“ vysvětlil mluvčí hasičů Petr Kůdela. Profesionální hasiči hlavně jezdilipo hladině a snažili se vypátrat tělo mladíka pomocí dlouhých háků, dobrovolní hasiči ohledávali břehy lomu, který je až 30 metrů hluboký, hasiči z Litultovic se pak zapojili i do pátrání z člunu. Mladíkovo tělo se však stále nepodařilo najít. V sedm hodin ráno se unavení profesionální hasiči vystřídali, přidali se k nim i policejní potápěči.

„V deset dopoledne se tělo podařilo najít,“ řekl Černohorský. Zatím není jasné, proč se mladík utopil. „Vyšetřujeme to, vyslýcháme svědky a čekáme na výsledek pitvy,“ uvedl policista. Zároveň nechtěl potvrdit či vyvrátit, zda mladíci před koupáním pili alkohol. Hasiči před podobným jednáním důrazně varují. „Ke stálým varováním patří i nepřeceňovánívlastníchsil, skákání jen na bezpečných místech, opatrnost při plavání v noci a zákaz pití alkoholických nápojů,“ vysvětlil Kůdela.