Hornopolní v centru: omezení do konce prázdnin

Jednu z nejfrekventovanějších ostravských tepen – Českobratrskou ulici – čeká velká uzavírka. Přesněji se jedná o navazující Hornopolní ulici, která bude od 11. srpna průjezdná jen pro městskou hromadnou dopravu. „Důvodem omezení je montování nového trolejového vedení. Provoz na ulici by měl být obnoven s počátkem školního roku,“ sdělil Bohdan Pernica, stavbyvedoucí společnosti ODS – Dopravní stavby Ostrava, který má rekonstrukci na starosti.

Celková rekonstrukce Českobratrské ulice, která si vyžádá investici větší než 300 milionů korun, by měla být kompletně dokončena v červnu příštího roku.

Ruská ve Vítkovicích: dokončení v srpnu

Velmi frekventovaný úsek, kterým denně projedou stovky aut a desítky dopravních prostředků městské hromadné dopravy, bude ještě dva týdny zcela uzavřen. „Jedná se o stěžejní akci letošního roku. Opravy mají být kompletně dokončeny nejpozději do konce srpna,“ uvedla Pavla Čermáková z odboru komunálních služeb a dopravy na vítkovické radnici. „Vše jde podle předpokladů. V těchto dnech děláme poslední úpravy na silnici, včetně úprav na chodnících. Přesné datum dokončení je stanoveno na 31. srpna,“ upřesnil Josef Himlar, technik Ostravských komunikací.

Po ukončení prací městský obvod Vítkovice plánuje na Ruské vybudování parkovacích míst podél chodníku přilehlého k areálu nemocnice.

17. listopadu v Porubě: průjezdná od září

Rekonstrukce tramvajové tratě v Porubě na ulici 17. listopadu v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Opavskou a Slabihoudka v Ostravě-Porubě začne už zítra 18. července. Dopraváci tam vymění dvoukolejný svršek tramvajové tratěv délce téměř šesti set metrů. Omezení potrvá do pátku 31. srpna, kdy bude kvůli celkové rekonstrukci tramvajové trati na ulici 17. listopadu uzavřen kolejový přejezd v křižovatce ulic 17. listopadu a Hlavní třída. Znemožněno tam bude levé odbočení z Hlavní třídy na ulici 17. listopadu a levé odbočení z ulice 17. listopadu na Hlavní třídu. Trasa autobusové linky číslo 58 bude změněna ve směru z Martinova na zastávku Radnice Poruba.

28. října v Mariánských Horách: hotovo v srpnu

Motoristé, kteří jezdívají do centra města, na krajský úřad či k Domu kultury po ulici 28. října směrem z Poruby, budou muset na nějakou dobu na tuto trasu zapomenout. Důvodem uzavírky, která začíná od ulice Železárenské až po ulici Přemyslovců, je výměna plynovodu. „Přibližně kilometrový úsek v Mariánských Horách bude průjezdný v druhé polovině srpna,“ řekl Libor Rattmann, jednatel společnosti Skatyl, která tyto úpravy zajišťuje.