Zatímco jindy zaměstnanci ČEZu obnoví dodávky elektřiny během několika minut, sobotní výpadek trval v některých domácnostech více než čtyři hodiny. Mnozí tak přišli o filmy, které v tu dobu vysílaly všechny televize. „Dívala jsem se na můj oblíbený film s Meg Ryan a asi v polovině přestal jít proud. Pořád jsem čekala, že uvidím alespoň konec, ale marně. Marně jsem čekala i na následující film,“ popsala večerní romantický večer Milada K. z Dobré na Frýdecko-Místecku.

„Na Frýdecko-Místecku je toho více, buďte trpěliví,“ reagoval na dotaz, kdy konečně „půjde elektřina“, zaměstnanec poruch elektřiny na lince 840 850 860. „Ta bouřka nad námi jen tak prolítla, blesky sice lítaly, ale rozhodně se to nedalo srovnat s bouřkou, kterou jsme zažili minulý týden. Ta trvala hodinu a blesky mlátily všude kolem. Padaly i kroupy, ale elektřina vypadla jen na pár minut,“ popsala další obyvatelka Jana Kubová z Dobré a dodala, že v ulici naproti normálně svítili.

Několikahodinový výpadek proudu se nelíbil ani rodině Kolkové, která právě slavila padesátiny jednoho z rodinných členů. „Ta bouřka odezněla rychle, ale protože jsme připravovali maso na elektrickém grilu, zůstali naši hosté bez gurmánského zážitku. Nakonec museli vzít zavděk masem dodělaným na plynu. K tomu jsme si svítili svíčkami, protože elektřinu zapnuli asi patnáct minut po půlnoci,“ svěřil se Zdeněk Kolek z Frýdku-Místku.

Sraz po deseti letech se nevydařil ani bývalým studentům frýdecko-místeckého gymnázia, kteří se sešli v oblíbené Sosnině poblíž řeky Morávky. To, že vypnuli proud, nám nevadilo, protože v těchto končinách žádná elektřina není. Horší bylo, že jsme se neměli kam schovat a domů jsme přišli promočeni na kost.