VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třídicí linka firmy .A.S.A. dala práci třinácti lidem

OSTRAVA - Na pozemku Zátor–Agrozat jsme odpad z krnovské slévárny neukládali, říká regionální vedoucí obchodu Petr Pokorný

10.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archív

Společnost .A.S.A zahájila na konci loňského roku v areálu bývalých papíren ve Vratimově provoz třídicí linky a zařízení na zpracování odpadů. Regionálního vedoucího obchodu .A.S.A. na severní Moravě ing. Petra Pokorného jsme se zeptali na to, jaké materiály linka zpracovává, na její kapacitu i na to, kolik nových pracovních míst ve Vratimově díky ní vzniklo.

Jaké odpady se na lince zpracovávají?

Natřídicí lince jsou zpracovávány odpady papíru a plastů, pocházející ze svozu separovaných složek komunálního odpadu z okolních obcí. Dále jsou zde dotřiďovány a následně zpracovávány druhotné suroviny z průmyslových podniků a od živnostníků. Sběrna v areálu vykupuje od občanů plastové fólie a starý papír.

Jakou má toto zařízení kapacitu? Co se s odpadem vytříděným a zpracovaným ve Vratimově dále děje?

Celková kapacita zařízení je 25 tisíc tun odpadů za rok, kapacita třídírny ve dvousměnnémprovozu je 3 tisíce až 6 tisíc tun za rok v závislosti na typu materiálu. Zařízení ve Vratimově upravuje odpady tříděním a lisováním do balíků. Druhotné suroviny jsou následně předávány k recyklaci do papíren, případně pro výrobu plastů. Důležité je, že naše zařízení umožňuje zpracovávat odpady šetrně ve vztahu k životnímu prostředí.

Kolik lidí .A.S.A. ve Vratimově zaměstnává?

Společnost .A.S.A. tímto projektem poskytla pracovní příležitost třinácti pracovníkům. Jde o místa vedoucího celého zařízení, pracovníka údržby a obsluhy strojního vybavení, vážného a deset pracovníků obsluhujících třídicí linku.

Jak hodnotíte první půlrok provozu?

Jednoznačně pozitivně. Ukázalo se totiž, že investice byla v plném rozsahu smysluplná. Zařízenímánaplněnou kapacitu a v současné době jsme ve fázi rozhodování o vybudování další třídicí linky, případně rozšíření té dosavadní. Díky vysokým výkupním cenám papíru a plastů, které platíme dodavatelům, máme vstupních surovin dost.

Kolik odpadů jste touto technologií od zahájení provozu zpracovali?

Od ledna do července letošního roku to bylo zhruba patnáct tisíc tun odpadů přepracovaných na druhotné suroviny. Z toho zhruba 3,5 tisíce tun prošlo třídicí linkou.

.A.S.A. byla před časem obviněna, že na pozemcích firmy Zátor – Agrozat v katastrálním území obce Brantice vytvořila divokou skládku a navezla tam nebezpečný odpad z bývalé krnovské slévárny. Můžete se k tomu vyjádřit?

Není pravda, že společnost .A.S.A. ukládala na pozemku firmy Zátor – Agrozat nebezpečný odpad. Byla to čistá stavební suť z převážně nevýrobních prostorů krnovské slévárny, konkrétně beton a cihly. Nezávadnost odpadu potvrdil průzkum zkušební laboratoře akreditované ČIA Ecochem.

Kam tedy byl uložen kontaminovaný odpad z bývalé krnovské slévárny?

Nebezpečný odpad kontaminovaný provozem slévárny byl prokazatelně uložen na skládce nebezpečných odpadů HBSSslužby s. r. o. v Horním Benešově. Zde byla také odstraněna část směsného stavebního a demoličního odpadu, který nebylo možné dále recyklovat.

Proč se odpad vozil na pozemky firmy Zátor – Agrozat?

Navážení čisté stavební suti bylo zahájeno v dubnu 2004 na základě poptávky společnosti Zátor - Agrozat a podloženo souhlasem Obecního úřadu v Branticích k rekultivaci pozemku. Důvodem byla terénní úprava pozemku bývalé pískovny s cílem vyrovnat terén a následně tuto plochu zatravnit, aby bylo zamezeno vzniku neustále se obnovující černé skládky v tomto prostoru. Celkem bylo vyvezeno necelých 5,8 tisíce tun suti.

.A.S.A. ale dostala od České inspekce životního prostředí pokutu za odstraňování odpadu na parcele, kde není ukládání odpadu povoleno…

Pokuta nebyla společnosti .A.S.A. uložena za ukládání nebezpečného odpadu na pozemek firmy Agrozat, ke kterému nedošlo, ale za předání ostatního odpadu firmě Agrozat. Ta v té době neměla vyřízené veškeré nutné podklady – platný provozní řád na zařízení k využívání odpadů. Ten však byl v mezidobí vypracován a už také i schválen, nedostatek byl tedy napraven.

Jak vypadá pozemek, na který byl uložen odpad, v současnosti?

Musím znovu zdůraznit, že v žádném případě nedošlo k ohrožení životního prostředí nebezpečnými odpady. Firma Agrozat zažádala Krajský úřad Moravskoslezského kraje o souhlas k provozu zařízení k odstranění odpadů a na základě toho provedla rekultivaci . Dnes je na místě bývalé pískovny a černých skládek louka, která neohrožuje ani životní prostředí, ani zdraví lidí.

 

 

Společnost .A.S.A. zaměstnává v republice půldruhé tisícovky lidí

Firma .A.S.A. byla založena v Rakousku v roce 1988, v České republice působí od roku 1992 a dnes je jedním z nejvýznamnějších a nejperspektivnějších podniků v odpadovém hospodářství. Firmy .A.S.A. u nás poskytují služby pro více než 1,5 milionu obyvatel a nabízejí kompletní sortiment služeb pro obce, podniky a živnostníky. Součástí její nabídky jsou komplexní služby v nakládání s odpady, komplexní komunální služby, zpracování druhotných surovin a sanace starých ekologických zátěží. Společnost .A.S.A. ČR v současné době zaměstnává více než 1,5 tisícovky zaměstnanců.

Důležitou součástí činnosti .A.S.A. je nabídka projektů ekologické výchovy pro školy. V roce 1997 .A.S.A. zřídila vlastní středisko ekologické výchovy, které v této oblasti spolupracuje s neziskovými organizacemi, firmami a subjekty státní správy a samosprávy. V roce 1997 vznikl ojedinělý projekt ekologické výchovy v odpadovém hospodářství „Sen o městě snů“. Cílem tohoto projektu je upoutat pozornost k systémovému řešení problematiky komunálních odpadů a nakládání s nimi. Prostřednictvím výchovy dětí a sekundární výchovou jejich rodičů by celý projekt měl přispět ke zlepšování stavu odpadového hospodářství. Od roku 2001 pořádá .A.S.A. v základních, mateřských a speciálních školách úspěšnou celorepublikovou soutěž ve sběru druhotných surovin. Firma .A.S.A. se angažuje také v mnoha sponzorských aktivitách. V jejich rámci pomáhá v oblastech, které svou podstatou stojí mimo komerční zájmy, jako jsou například podpora sportu a charitativních projektů.

10.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr 28 000 Kč

Specialisté v oblasti průmyslového inženýrství a v příbuzných oblastech Projektový manažer/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Martinovská 3168/48, Ostrava - Martinov, 723 00, , Kontakt: zašlete životopis na prace@flashsteel.cz, vybrané uchazeče budeme kontaktovat telefonicky, nejpozději do dvou týdnů od zaslání životopisu, s pozvánkou k výběrovému řízení. Paní Lazarová, tel. 702 154 287, , , Požadujeme:, -SŠ, VŠ vzdělání - nejlépe technického směru (strojní, hutní nebo materiály), -Praxi v oblasti řízení a kompletace technologických celků min. 1 rok, -Schopnost orientace v technické dokumentaci, -Práci na PC - K2, Dialog, Helios, MS Project, MS Visio, kompletní MS OFFICE, -Znalost AJ na komunikativní úrovni, -ŘP sk. B - aktivní řidič, -Organizační a komunikační dovednosti, -Spolehlivost, pečlivost, samostatnost a vysoce zodpovědný přístup k práci, , Pracovní náplň:, -Organizace a samostatné řízení projektů v oblasti kompletace technologických celků, -Sledování termínů plnění dílčích částí projektů, -Dalaďování technických detailů, -Zajištění kooperací, , Nabízíme:, -Zodpovědnou pracovní náplň, -Vstřícné pracovní prostředí a kolektiv spolupracovníků, -Pružnou pracovní dobu, -Firemní bonusy - stravenky, 5 týdnů dovolené a další, -Pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, -Nástup ihned, příp. dle domluvy, -Mzda: 28.000 - 33.000 Kč, dle zkušeností a praxe, , Zaměstnanecké výhody: , -Stravenky, , -5 týdnů dovolené, , -firemní telefonní tarify, , -sportovní aktivity, , -firemní akce. Pracoviště: Flash steel power, a.s., Martinovská, č.p. 3168, 723 00 Ostrava 23. Informace: Tereza Lazarová, +420 702 154 287.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 30 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič/ka dodávky - EVROPA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidič dodávky - Francie, Španělsko, Itálie , , Mladá, progresivně se rozvíjející přepravní společnost zabývající se expresní mezinárodní přepravou orientovanou na destinace FR, ES, IT vyhlašuje výběrové řízení na pozici - řidiče dodávky do 3,5T pro pravidelné přepravy. , , Nabízíme: , , - při spolehlivosti a vysokém nasazení nadprůměrné ohodnocení , , Požadujeme: , - praxi v mezinárodní dopravě , - zkušenosti s řízením dodávkových vozidel na dlouhých trasách , - bezúhonnost , - spolehlivost , - flexibilitu , - vysoké nasazení , - ochota se podřídit požadavkům firmy , - doložitelnost referencí , , Místo výkonu práce: , , - CZ, ŠP, FR, IT, PT, SK , , Nástup ihned. Profesní zkušenosti s řízením dodávkových vozidel na dlouhých trasách jsou podmínkou. Žádáme pouze zájemce z okolí cca 50 km od Ostravy. Zašlete prosím svůj životopis a Vaše reference na kontaktní email: ridic@dp-express.com. Pracoviště: Ing. jan mikeska, Veleslavínova, č.p. 1950, 702 00 Ostrava 2. Informace: Jan Mikeska, .

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Mzdový účetní 20 000 Kč

Mzdoví účetní Mzdový/á četní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Odboje 1941/1, Moravská Ostrava, Kontakt: emailem formou motivačního dopisu, strukturovaný profesní životopis do 31.7.2018., , Náplň práce:, -komplexní vedení mzdové agendy př?dělených územních pracovišť, -spolupráce s koordinátory přidělených územních pracovišť včetně koordinace vedení personální agendy, , Požadujeme:, -praxi alespoň 3 roky v komplexním vedení mzdového účetnictví, -znalost mzdové a personální legislativy, -znalost práce s PC, MS Office; Microsoft Excel, Word na velmi dobré úrovni, -výhodou znalost softwaru VEMA a zkušenosti se mzdovým účetnictvím v příspěvkové organizaci, -samostatnost, pracovitost, pečlivost, odpovědost, -komunikační schopnosti, smysl pro týmovou spolupráci, -zájem o další vzdělávání, -trestní bezúhonnost, , Nabízíme:, Dovolenou 5 pracovních týdnů, příspěvek na stravování, volné vstupy na památkové objekty ve správě NPÚ v celé ČR i pro rodinné příslušníky, zvýhodněné mobilní tarify pro zaměstnance i rodinné příslušníky.. Pracoviště: Národní památkový ústav - úop v ostravě, Odboje, č.p. 1941, 702 00 Ostrava 2. Informace: Lenka Vojtíková, .

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 900 Kč

Montéři kovových konstrukcí Montážní dělník/ce - montér/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 14900 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: ZamK, Pracoviště: Na Jánské 1869/56, Slezská Ostrava, Kontakt osobně po předchozí tel. domluvě 596 235 967., , Nástup IHNED. , Pracovní doba od 7:00 do 15:30 hod. ve Slezské Ostravě (Hranečník). , Pracovní poměr na dobu neurčitou., , Montáže ocelových konstrukcí, práce ve výškách., Požadované dovednosti: Práce ve výškách., , Nabízíme:, -odpovídající mzdové ohodnocení, -prémie ve výši 0 % - 50 % ze základní mzdy, -samostatnou a zodpovědnou práci, -práce po celé roční období, -dobré firemní zázemí. Pracoviště: Stavby complet s.r.o., Na Jánské, č.p. 1869, 710 00 Ostrava 10. Informace: Daniela Riedlová, +420 596 235 967.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ředitel FNO Evžen Machytka.

Co opravdu stojí za změnami ve FNO?

Ilustrační foto.

Pokuta za únik odpadů do Odry

Prezidentský vlak je také vizitka našich řemeslníků

/FOTOGALERIE/ Vlak sestavený z vagonů, kterými cestovali českoskoslovenští prezidenti, vyrazil na turné po Česku a Slovensku. Výraznou stopu v něm zanechali řemeslníci z Krnovska a Ostravska.

Jak budou vypadat nová jatka?

Ostrava - Přístavba bývalých městských jatek bude sídlem kreativního mezinárodního kulturního centra. Veřejnou zakázku vypsanou městem vyhrála se svým návrhem společnost Cooltour.

AKTUALIZUJEME

Colours 2018: den druhý nabídne Uhlíře a Weawer, London Grammar dnes nevystoupí

Začátek hudebního festivalu Colours of Ostrava ovlivnila nepřízeň počasí. Návštěvníci se tak hned první den museli vyrovnávat s nepříjemným deštěm a větrem. Co nabídne den druhý?

Páteční Deník s přílohou o Baníku Ostrava

Fotbaloví fanoušci Baníku Ostrava už netrpělivě vyhlížejí pondělní prvoligovou domácí premiéru s Jabloncem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT