Nová železniční zastávka na konci Stodolní ulice směrem od Nádražní ulice v centru Ostravy je před dokončením.

„Zastávka u Stodolní ulice by měla být zprovozněna k novému jízdnímu řádu. Snad to stavbaři stihnou. Záleží na tom, jaké bude počasí. Zatím pokračují podle harmonogramu dobře, takže na konci listopadu by měla být zastávka zprovozněna a my ji oficiálně rozjedeme od 9. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád,“ uvedl náměstek ředitele odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah pro Moravskoslezský kraj Miroslav Klich.

Dokončení elektrifikace tratě a zprovoznění nové zastávky u Stodolní ulice by měli ocenit zejména cestující, kteří jezdí vlakem z Havířova do Ostravy. Jejich cestování by se mělo po spuštění elektrické tratě výrazně zkrátit.

„Počítáme i s novými soupravami CityElefant, které tam budou jezdit. Hodně si věříme na přímé spojení z Havířova do centra Ostravy za třináct čtrnáct minut,“ dodal Klich.

Komfort dvou souprav CityElefant mohou cestující vyzkoušet na nedávno zprovozněné elektrické trati mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Opa〜va-východ, kde jezdí dvě tyto soupravy.

Důvod, proč nová zastávka v centru Ostravy vzniká, je ten, že cestující mají o ni podle průzkumu zájem. Na nově zelektrifikované trati by ji mohlo využívat až tisíc cestujících za hodinu.

„Díky těmto projektům posílí také železnice svou roli coby součást městské dopravy na území třetího největšího města v České republice,“ sdělil ředitel odboru marketingu v osobní dopravě Českých drah Aleš Ondrůj.

Ještě před uvedením do provozu má zastávka některé kritiky, kterým se nezdá její umístění v kolejišti. Cestující se na ni v budoucnu dostanou jen podchodem umístěným v přední části nástupiště. Nová nástupiště z vnější části kolejiště by ale už vzniknout neměla.