Toho, že by svatba mohla ohrozit jeho sportovní kariéru se Janda nebojí. „Osm let nám to klapalo, a myslím, že svatba na tom nic nezmění.“ Navíc usměvavá Lucie odmítla, že by Jakubovi do skákání mluvila. „Jeho to baví, takže ať pokračuje dál,“ poukázala a dodala, že Jakubovi bude tolerovat i jeho zálibu pro motorky či silná závodní auta. „Zakazovat mu je určitě nebudu,“ slíbila.

Na líbánky novomanželé Jandovi moc času nemají. „Hned v úterý 4. září odjíždím na soustředění, pak je tam ještě nějaký závod letního Světového poháru a pak už začíná zimní sezona,“ popsal plány na nejbližší týdny Janda. Právě kvůli jeho nahuštěnému programu se letos svatební cesta zřejmě odkládá. „Možná na jaře, po sezoně,“ prozradila Lucie několik minut poté, co jí Jakub na prst navlékl prstýnek z bílého zlata s diamanty.

Když měl její muž srovnat pocit před svatebním obřadem s pocity, jaké zažívá na můstku těsně před skokem, nezapíral, že se mu trošku rozbušilo srdce. „Ale překvapivě jsem nebyl vůbec nervózní,“ řekl s tím, že svatba byla jeho zatím nejlepším životním skokem.

Ani frenštátský starosta Stanislav Hrabovský, který Jandu oddával, trému necítil. „Ale překvapilo mě, že má až tak vážnou známost,“ přiznal ještě před obřadem. „Říkal, že stále jezdí po závodech, takže jsem byl překvapený, když jsem jeho jméno uviděl na seznamu snoubenců,“ dodal Hrabovský s tím, že o svatbě Jakuba s Lucií se dozvěděl v průběhu týdne. Speciální řeč si pro slavný pár starosta nenachystal. „Mám ale speciální dárek. Zvoneček se symbolem města.“

Překvapení si pro novomanžele Jandovi přichystali i kamarádi z Frenštátu. Po společném projití branou, který vytvořili frenštátští skokané z lyží, musel Janda „skočku“ zdolat způsobem, jaký předvádí na můstcích po celém světě. Do manželství tak skočil z postoje, ve kterém skokani sj