Díky ní si mohli vybírat z pestré nabídky studentských výhod na téměř patnácti stech místech po celé České republice.

ISIC je jediným mezinárodně uznávaným dokladem studenta, garantovaným organizací UNESCO, a má za sebou dlouhou historii. Studenti si jeho první výhody mohli dopřát už v roce 1955. Dnes ISIC karta platí ve více než sto zemích světa. Čeští studenti už ISIC kartu dobře znají a často ji používají.

Hodí se začátkem školního roku

S nástupem nového školního roku budou mít studenti velké výdaje s nákupem učebnic, se zaplacením kolejí, tramvajenky a školních pomůcek. Právě ISIC je jako průkaz studenta široce akceptován a navíc opravňuje k čerpání množství slev a výhod, které by studentům měly pomoci ušetřit během studentských let. Držitelem zelené karty se může stát každý, kdo je žákem nebo studentem střední, vyšší odborné nebo vysoké školy. Podmínkou je věk od patnácti let, výjimku tvoří studenti víceletých gymnázií, kteří mají na ISIC kartu nárok již od dvanácti let. Horní věková hranice není stanovena.

Množství studentských ISIC výhod se každým rokem rozšiřuje. Ostravští a olomoučtí studenti tak mají šanci narazit na nejrůznější slevy a benefity velice často. Levněji mohou pořídit spoustu věcí, od učebnic po sportovní vybavení, ubytování, sportovní aktivity nebo kulturní akce. V zimě jsou aktuální slevy na permanentky ve více než deseti lyžařských areálech, v létě zase na vstupenky na hudební festivaly. Výše slev se pohybuje od deseti do třiceti procent.

„ISIC karta prošla zásadním vývojem. Od kartičky poskytující slevu na hradech a v muzeích se proměnila v multifunkční průkaz, který studenti upotřebí téměř na každém kroku. Chytřejší čipová karta se stala pomocníkem na většině veřejných vysokých škol, které ji vydávají v rámci zákonně předepsaného průkazu studenta vysoké školy. A tím vývoj ISIC karty zdaleka nekončí, stále je co vylepšovat,“ řekl Pavel Bielik ze společnosti GTS Alive, která je distributorem zmíněné karty pro Českou republiku.

Zelená kartička za rok užívání dokáže ušetřit značné prostředky. Pořizovací poplatek, který se podle provedení karty pohybuje od 120 do 250 korun, se studentům vrátí během několika prvních použití.

 

 

Kde lze kartu ISIC například využít?

učebnice, skripta - knihkupectví Duha: sleva 10 až 15 %

sportovní vybavení - Popina outdor shop: sleva 13-17 %

ubytování - hotel Maria: sleva 15 %

sportovní aktivity – SUN SKI: 10 %, – SBA Squash: 40 %

lyžařské areály – Skiareál Pustevny: 20 %, – Červenohorské sedlo: sleva 15%

hudební festivaly – každoročně asi 15 festivalů, například Dolnolhotský buben - 2 vstupenky za 1 cenu, Colours of Ostrava - 110 korun

doprava - České dráhy, Eurolines, ČSAD Semily, ČSAD Jihotrans

cestování - GTS International: 400 Kč okamžitá hotovost nazpět

McDonald´s - výhodné ISIC menu

ubytování v ČR - síť hotelů OREA Hotels: sleva 50 %

studentská ISIC menu - například dvě (pizzy) za cenu jedné

Další informace o ISIC kartách včetně vyhledávače slev podle regionů můžete najít na stránkách www.alive.cz.

 

 

Ušetřila jsem už hodně peněz, říká studentka

Kartu ISIC má už několik let také studentka Ostravské univerzity Irena Fabiánová. „Díky ní jsem už ušetřila spoustu peněz. Naposledy jsem platila v zoo místo sedmdesáti jen padesát korun. Slevy mám jak na autobusy městské hromadné dopravy, tak na mimoměstskou dopravu. Levněji mohu navštěvovat různé výstavy, takže jsem s ní maximálně spokojená,“ říká čtyřiadvacetiletá žena, která ISIC kartu využila také při návštěvě cizích zemí. „Tak třeba v Německu mě pustili za poloviční vstupné do aquaparku, v Holandsku jsem měla levnější vstup do muzea,“ dodala Irena.