Mnozí rodiče s dětmi přijali pozvání a zasoutěžili si v programu Barevného dne, který ve spolupráci se zoo připravil ostravský Institut komunitního rozvoje. Stalo se tak u příležitosti otevření interaktivního Odpadového koutku, v němž jsou mimo jiné instalovány zahradní kuželky a lavičky, vyrobené z recyklovaného materiálu. Co všechno se z něj dá ještě zhotovit, o tom poutavě informují i panely, které jsou v koutku rovněž umístěny.

Petr Čolas, ředitel zoo v Ostravě, dává zelenou všem aktivitám, které v rámci komunikační kampaně „Má to smysl. Třiďte odpad.“ v zoo již druhým rokem vznikají. „Šetrný vztah k životnímu prostředí je jednou ze tří hlavních priorit naší zoologické zahrady,“ uvedl ředitel Čolas u příležitosti otevření Odpadového koutku, který má návštěvníky nabádat k ještě většímu třídění odpadu.

Hana Hradecká, zástupce společnosti Ekokom, ocenila, že za poslední dva roky se výtěžnost v třídění odpadu v Moravskoslezském zdvojnásobila.

Občané Moravskoslezského kraje vytřídili v loňském roce takové množství odpadu, které by najednou odvezl vlak dlouhý sto kilometrů.