Zvýšenou pozornost chtějí věnovat v prvních dnech vyučování dětem v okolí základních škol, které se nacházejí u frekventovaných silnic. Strážníci stáli na pětačtyřiceti vybraných místech ve městě. Podle mluvčí ostravské městské policie Vladimíry Kejdové je cílem tohoto opatření zajistit bezpečnost dětí, které jsou po prázdninách dosud roztěkané a méně pozorné, což může vést i k dopravní nehodě.

Městští strážníci dnes ráno hlídkovali například u Základní školy na Nádražní ulici. Řidiči tam také měli možnost zkontrolovat svou rychlost na světelné tabuli připojené k radaru. „Je to dobrá věc, že tady jsou. Přiznám se, že mám strach o svou dceru, protože tato ulice je hodně frekventovaná. Řidiči, když vidí uniformu, tak se zklidní a nejezdí jako blázni. Chtělo by to, aby tady policisté stáli každé ráno,“ pochvalovala si maminka jednoho z prvňáčků.

Na tuto speciální dopravní akci naváží podle policistů běžné dozory u škol. Těm se věnují strážníci již několik let. Podobně jako ostravští městští strážníci i jejich kolegové v dalších městech v kraji včera hlídkovali u škol. Se zajímavým projektem přišlo například město Opava. S dohledem na bezpečnost školáků jim začali pomáhat takzvaní strážci přechodů. Ti v určité hodiny u vybraných škol zabezpečují přechod dětí přes cestu. Strážci přechodů jsou vybaveni reflexním oblečením, aby byli pro řidiče dobře viditelní, a zastavovacím terčem. Jejich úkolem je zastavit přijíždějící vozidla a umožnit dětem bezpečný přechod přes cestu. Vybrané uchazeče o tuto práci proškolili městští strážníci a pracovníci opavského magistrátu.