Budova před rekonstrukcí vykazovala závažné technické vady, které omezovaly její plnohodnotné využívání. Stavební úpravy zahrnovaly zemní a demoliční práce, vyzdívání, instalaci zdravotechniky a ústředního vytápění, novou střešní konstrukci, klempířské práce, povlakové podlahy a keramické obklady.

„Po provedení odvodnění byla odstraněna původní omítka a nahrazena vodovzdornou a zároveň prodyšnou sanační omítkou. Následně byla rekonstruována fasáda objektu. Úprav, které zlepšují vnitřní dispoziční uspořádání, se dočkal také interiér mateřské školy,“ uvedl starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř (ČSSD). Prozradil, že veškeré dřevěné konstrukce byly natřeny přípravkem na likvidaci dřevokazného hmyzu, hub a plísní.

Viditelné truhlářské konstrukce vyžadovaly kvalitní opracování s ohledem na jejich funkci dekorativních exteriérových prvků. „Je to tady opravdu moc hezké. Moje čtyřletá Anička chodila do zdejší školky už loni, a teď, když jsme sem přišli, tahala mě pryč se slovy, že jsme v jiné školce,“ smála se před otevřením budovy jedna z maminek.