Čeká je také poznávání krajského města a okolních obcí, připraveny jsou společenské akce „Budeme si vyměňovat zkušenosti z práce, diskutovat o překážkách, které ženy musejí před vstupem do politiky překonávat, o specifikách působeních žen ve veřejné správě a dalších tématech. Kromě toho chci primátorkám a starostkám z Evropy ukázat Ostravu a okolí, jak se město vyvíjí, jaké tady máme zajímavosti.

Mohlo by to být přínosem pro všechny, a časem by se jistě mohla vyvinout i nějaká spolupráce Ostravy s jinými evropskými městy. Například dámy ze Slovinska, které celá akce velmi nadchla, uvažují o tom, že by se podobné setkání mohlo uskutečnit také u nich,“ uvedla hostitelka, enátorka a starostka Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková (Nezávislí), jejíž nezisková organizace Sdružení Liana akci pořádá.

Kromě přednášek, které se konaly v pondělí a budou pokračovat i v úterý, si dámy prohlédnou Ostravu. Včera byly v Hornickém muzeu v Petřkovicích, prohlédly si město z vyhlídkové věže Nové radnice. V úterý je čeká okružní jízda historickou tramvají městem, Dolní oblast Vítkovic, Slezskoostravský hrad a Miniuni.

Ve středu vyjedou do Beskyd na Pustevny, prohlédnou si skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, odkud se přesunou do Prahy. Tam je čeká Karlštejn, opera Hubička v Národním divadle a návštěva Senátu, kde si o jeho působení vyslechnou přednášku. Přijme je tu i jeho předseda Přemysl Sobotka.