Aspirant postupu do divize, Poruba, zatím v krajském přeboru poměrně tápe. Po pěti kolech má v tabulce jediné vítězství, tři remízy a jednu porážku, což stačí jen na desátou příčku. Další dva body tým ztratil o víkendu, když doma jen remizoval s Baníkem Albrechtice. A to přesto, že vedl 1:0 a hrál proti deseti.

„Byl to takový průměrný zápas. První poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý, po přestávce jsme se trošku zlepšili, ale pořád to nebylo ono. Navíc jsme vedli a hráli proti deseti. Přesto soupeř dokázal vyrovnat, a to se nesmí stávat. Ukázalo se, že jak nám chybí několik hráčů, kluci z lavičky je nedokážou nahradit,“ posteskl si trenér Poruby Zdeněk Svatonský, kterému chyběli Laub, Jiří Svatonský, Horák a Chrenek.

„To je velký problém. Typově jsou to hráči, na kterých chci stavět a kvůli jejich absenci jsem musel celou sestavu překopat. Například Stuchlík musel opět do obrany, což není to pravé ořechové. Před sezonou jsem měl jasnou představu, kde by jaký typ měl hrát, ale zatím mi to ani jednou nevyšlo. Prostě to vždy nějaká absence nabourala,“ krčil rameny trenér.

Situace by se ale v dalších utkáních měla zlepšovat. Už ve Starém Městě by měl být tým kompletní a na hře by se to mělo projevit. „Věřím, že to konečně rozjedeme. Přece jen si děláme ambice na postup a naše hra by měla vypadat úplně jinak. Věřím, že půjdeme nahoru a na jaře pak zaútočíme na první místo,“ zamyslel se Svatonský.