Soutěž doprovázela výstavu s názvem Hroší výstava aneb Co všechno jste chtěli vědět o hroších, ale báli jste se zeptat. Výstava, kterou si mohou návštěvníci prohlédnout v pavilonu hrochů, se setkala s velkým zájmem veřejnosti, proto se zoo rozhodla ponechat ji v pavilonu i po celé září.

Minulý týden měli návštěvníci posílat své odpovědi na otázku, která zoo vede Evropskou plemennou knihu hrochů obojživelných? Správná odpověď zněla Zoo Ostrava. Vítězem se tentokrát stal Richard Viduna, který se může těšit na tričko a propagační materiály ostravské zoo.

„Naše zoo sleduje a zaznamenává od loňského roku chov hrochů v Evropě. Pověřila nás tím Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií. Program se jmenuje ESB (Evropská plemenná kniha) a je soupisem všech jedinců chovaných v Evropě,“ vysvětlil mluvčí zoo Stanislav Derlich s tím, že první evropské vydání spatřilo světlo světa v ostravské Stromovce v červenci 2007. Hroší léto v Ostravě odstartovalo oslavou čtyřicátých narozenin hrošího samce Honzy. Momentálně probíhá na toto téma výtvarná a fotografická soutěž. Jejich uzávěrka je 14. září.

Závěr Hrošího léta bude podle Derlicha opravdu velkolepý. V amfiteátru proběhne koncert kapel Streichl Trio, Douda Band, Sova a Slamák, Ležérně a vleže a kapely Hrnek. Připraveny jsou i aktivity zaměřené na hrochy.