Už teď se o plochu vážně zajímá sedm firem – Amadeus Real, Ostravica Fashion, Sekyra Group, Orco, BCB – development, CTP Invest, Hruška, a dvě soukromé osoby – Josef Král a Jaromír Šrámek. Radní předpokládají, že zájemců ještě přibude. Také ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD) očekává, že se počet zájemců o lukrativní pozemek ještě zvýší.

„Dnes máme pracovní seminář, kde budeme probírat i tuto záležitost. Musíme si ujasnit, jak ty pozemky chceme prodávat. Zda bude rozhodovat nejvyšší cena, projekt, nebo jaký ta stavba přinese městu užitek a jak bude vypadat. Osobně si myslím, že nelze připustit, aby o prodeji rozhodovala jen nejvyšší nabídnutá cena bez ohledu na to, k čemu bude objekt sloužit a na jeho estetiku,“ míní Kajnar.

Upřesnil, že město pozemky nejdříve prodá a pak bude nového majitele kontrolovat, zda na nich staví to, na čem se dohodli. Jeho náměstek pro finance Lukáš Ženatý (ODS) předpokládá, že prodejem by město mohlo získat pěkné peníze. Jakou sumu by si představoval za metr čtvereční, však neuvedl. „Nejlépe jsme zatím prodali pozemky v proluce ulic Velké a Pivovarské. Metr čtvereční za sedm tisíc korun. Na náměstí E. Beneše bychom mohli chtít i více,“ uvedl před časem Ženatý.

Plocha na náměstí Dr. E. Beneše je podle změněného územního plánu vhodná pro stavbu nemovitosti, v níž by mohla sídlit administrativa, obchody či služby. Možné je tam postavit i byty. „Dovedl bych si tam představit třeba i hotel, byty, méně kancelářské prostory. Chceme, aby centrum města žilo i večer a o víkendech,“ podotkl Kajnar.