V noci na pátek museli být evakuováni obyvatelé některých vesnic na Bruntálsku, v regionu musí pomáhat armáda. Sklepy dvou desítek domů zatopila odpoledne voda v Petrovicích u Karviné, kde hladina řeky Petrůvky dosáhla úrovně dvacetileté vody. Proud vody navíc rozdělil Petrovice na dvě části. Hladina řeky v Petrovicích ale už nestoupá. Podobná je situace v Kravařích na Opavsku, kde se voda rozlila a v části Dvořisko zaplavila podle strážníků 30 až 50 domů.

V Krnově na Bruntálsku celý den hrozilo, že se protrhne hráz Petrova rybníku, pracovníci Povodí Odry se ji proto snažili zpevnit a zvýšit. Zpočátku se jim to nedařilo, ale vpodvečer ji začali zpevňovat pomocí těžké techniky. Pokud by hráz nevydržela, mohla se voda rozlít v úseku mezi Krnovem a Opavou. Nebezpečí hrozilo i krnovské průmyslové zóně v lokalitě Červený Dvůr, která byla odpoledne částečně pod vodou. Hráz z pytlů s pískem hasiči stavěli v Ostravě-Koblově v lokalitě zvané Žabník. Hladina řeky Odry tam rychle stoupala a hrozilo, že voda zaplaví domy na břehu.

Na desetiletou vodu se od večera připravuje Bohumín na Karvinsku. Povodňová vlna má do města dorazit dnes o půlnoci. Správci toků očekávají, že hladina řeky stoupne ještě o metr, což by mohlo vyvolat stav ohrožení. Nyní je tam vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity. Na Jesenicku, které se potýkalo s povodní ve čtvrtek, se dnes situace uklidnila a zvýšené hladiny řek se pozvolna vracely do normálu.

V Moravskoslezském kraji platil třetí, nejvyšší stupeň protipovodňové aktivity na osmi místech. Druhý stupeň vodohospodáři vyhlásili na deseti místech a první na devíti. Milionové škody způsobily v noci na dnešek povodně v městských částech Města Albrechtice - Linhartovy a Opavice. Řeka tam zaplavila asi čtyři desítky domů, stovka obyvatel byla evakuována.

Déšť na východě Moravy a Slezska dnes zvolna slábnul, místy ale hrozila až stoletá voda. Pršet by podle meteorologů mohlo až do sobotního poledne.